Zapowiedź 5. kolejki – Grupa B – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź 5. kolejki – Grupa B

Spotkania w grupie B rozpoczynamy od meczu kolejki pomiędzy Piłkarzami po przeszczepie a Aptelem. Na papierze faworytem są podopieczni Jacka Borowskiego, czyli jedyna drużyna z kompletem punktów po czterech kolejkach ( Aptel pauzował w pierwszy weekend). Piłkarze po przeszczepie pierwsze „operacje” mają za sobą – wysokie porażki z Margo Adrenaliną czy TIM’em można uznać za frycowe, teraz przyszła kolej na pokazanie swoich umiejętności przed setkami widzów. Na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i będą dodatkowo zmotywowani. Bo jak przechodzić do historii, to właśnie w takich meczach, z takim przeciwnikiem. Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę, 12 czerwca o godzinie 13:00. Zapraszamy zarówno na Arenę Kluka jak i przed monitory swoich telewizorów i laptopów.

Rajkom Choroszcz po trzech porażkach z rzędu ma idealną okazję na przełamanie. Ich najbliższym przeciwnikiem będzie zespół LXT Poltank, który w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach nie zdobył choćby punktu, ale już ostatnia kolejka pokazała, że grać potrafią i umiejętności piłkarskie posiadają. 4 Technology właściwie rzutem na taśmę zgarnęło 3 punkty w starciu z LXT. Rajkom zaś we wspomnianych trzech meczach bez zwycięstwa też nie wyglądał źle. Zarówno z Margo, jak i z Tim’em, czy Aptelem pokazywali charakter a wysokie porażki mogą w ich przypadku mylić. Zapowiada się naprawdę ciekawe starcie – drużyn podrażnionych, żądnych zwycięstw i przełamania złej passy. Remis, czy któraś z nich przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść ? Przekonamy się w sobotę 12 czerwca o godzinie 13:50.

O godzinie 18:00 natomiast starcie Top Auto z Margo Adrenaliną. Obie drużyny bez problemów rozprawiły się z beniaminkami grupy B ( Piłkarze po przeszczepie oraz Pyskaci), jednak w starciach z drużynami obytymi na amatorskich boiskach – poniosły porażki ( Top Auto z Rajkomem, Margo Adrenalina z 4 Technology). Margo to drużyna strzelająca zdecydowanie najwięcej goli ze wszystkich zespołów, natomiast Top Auto zawsze słynęło z żelaznej, zdyscyplinowanej defensywy. Obydwa zespoły mają kim postraszyć, chociaż to Adrenalina, po ostatnich popisach na Arenie Kluka wydaje się być faworytem tej potyczki. Czy Paciorek i spółka znajdą sposób na powstrzymanie ofensywnej siły Margo ??

Na koniec dnia FC Pyskaci zmierzą się z Tim Aquapomp’em. Chłopaki z Knyszyna, po ostatniej, rekordowej porażce postanowili popracować nad swoją formą i w sparingowym spotkaniu pokonali białostockie FC Kentucky 12:5. To dobry prognostyk przed zbliżającym się weekendem. W kuluarach „Knyszyński Vardy” zapowiada pierwszego hattrick’a a TIM zastanawia się, czy oby na pewno Błażej Chmielewski nie pomylił odwagi z odważnikiem. Dla Bodzia i spółki jest to ostatni mecz z zespołem z dołu tabeli – później, im głębiej w las, tym zdaje się ciężej… Czy Fc Pyskaci po historycznie wysokiej porażce – zdobędą wreszcie historyczne, pierwsze punkty w PLP ?

W 5 kolejce pauzuje zespół 4 Technology.