Zapowiedź 6 kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź 6 kolejki

W nadchodzący weekend zaczynamy II ligą. Czy czeka Nas kolejna kolejka niespodzianek ?? Na pewno już bez Moniek, którzy przeliczyli się co do ( mamy nadzieję) – cen paliwa a nie swoich umiejętności. Dwa walkowery skutkują wykluczeniem z rozgrywek, ale nie zamykamy drogi przed piłkarzami. Kto wie, czy w tych zgliszczach nie powstanie jakaś wewnętrzna fuzja… ? Póki co…

II LIGA

14:00 FC Kentucky vs Mają Rozmach

Sobotę rozpoczynamy od Magic Game by Magic Gym – part VI. Mamy podejrzenie, że „Błażejek” specjalnie wykartkował się w poprzednim spotkaniu tak, by nie ominęła go okazja występu przed kamerami. Tym bardziej, że będzie szansa na komplet punktów i poprawę nastroju przed długim weekendem 😊 Wiele wskazuje, że przeciwnicy będą mieli kłopot ze skompletowaniem optymalnej kadry i zagrania z rozmachem.

14:50 Rainter vs Poler-Art Team

„Gospodarzy” czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie niż zeszłotygodniowy mecz z Pyskatymi. Pawłowie – Lewandowski i Zimnoch będą mieli naprzeciwko siebie solidną obronę i dobrych bramkarzy. Marek Charytoniuk i Daniel Zajączkowski w dotychczas rozegranych meczach prezentowali się więcej niż solidnie. Dodatkowo podbudowany występem w TurboPodlasiaku Patryk Sokół będzie chciał zagrozić bramce strzeżonej przez Dominika Sobocina. Czy czeka Nas popis golkiperów ?

15:40 Konceptbud vs Cooltura Taxi

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Dwa zespoły celujące w awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zespół Marcina Dolidy solidnie zbiera punkty. W bramce Daniel Lewkowicz, z tyłu Piotrek Giełażyn i Bartek Głowacki, w ataku Karol Naumnik i wszystkim kieruje Darek Gołdowski. Paka wygląda bardzo solidnie. Jednak naprzeciwko stanie dobrze ostatnio dysponowana ekipa „Taksówkarzy”. Po porażce w pierwszej kolejce kontynuują serię przekonujących zwycięstw. Czy ekipa „Pietracha” niczym Milan zaatakuje z tylnego siedzenia pierwsze miejsce na koniec sezonu?

16:30 Rajkom Choroszcz vs Ramis

Patrząc jedynie na wyniki z poprzedniej kolejki łatwo byłoby wskazać faworyta. Jednak do tego meczu zespół z Choroszczy przystąpi mocno osłabiony. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w sobotnie popołudnie nie ujrzymy trzech Muszkieterów z Izbiszcz i Przemka Backiela. Jesteśmy ciekawi czy banda „Siwego” wykorzysta ten fakt i zapunktuje zgodnie z aspiracjami swojego opiekuna. Tym bardziej, że prawdopodobny jest występ Damiana Łokicia, który powoli wraca do swojej nominalnej dyspozycji sprzed kontuzji.

17:20 CF Bojary vs Koledzy z boiska

Kolejny trudny test dla obrony Bojar. Defensywa z bramkarzem Sewerynem Megerem będzie miała ciężkie zadanie powstrzymania czołowego strzelca ligi Damiana Chilmona wspieranego przez „kozackie” skrzydła w osobach Ivana Kuzmycha i Maksima Vovchyka. Uzyskanie korzystnego wyniku drużynie Arka Gimiera nie ułatwi prawdopodobny brak Łukasza Kalinowskiego.

18:10 CEDC Polmos Białystok vs FC Pyskaci

Tutaj najważniejszym pytaniem jest liczba zawodników w drużynie Pyskatych. Jeśli stawią się w kompletnym zestawieniu to CEDC nie będzie miało łatwej przeprawy. Pora dnia również nie będzie taka uciążliwa dla charakternych chłopaków z Knyszyna. Patrząc , że „Polmosowcy” mają czasami kłopoty z koncentracją i utrzymaniem tempa w drugich połowach, to „Pyskaci” nie stoją w tym meczu na straconej pozycji.

I LIGA

14:00 M-Fire – Santos

163 – dokładnie tyle minut niepokonany był Tomasz Bartoszuk z M-Fire, co jest nowym rekordem Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. Z tym, że jak puścił jedną, to puścił kolejnych 7,chyba z nawiązką za poprzednie cztery kolejki. W zeszłym tygodniu PTH Maltrans pokazał, że doświadczenie może zostać brutalnie sprowadzone do parteru przez młodzieńczą fantazję i siłę. Czy to samo w starciu z „Zapałkami” pokaże Santos ? „Postne chłopaki” mają dość wyrzeczeń i są mocno zdeterminowani, by wreszcie odnieść zwycięstwo. Pomóc w tym miał sparing z Krokusami, w którym wypadli bynajmniej dobrze. Teraz wystarczy przenieść to na niedzielę i zdaje się – recepta na zwycięstwo gotowa… Jak zareaguje podrażnione M-Fire ? Fotel lidera chwilowo(?) wypuścili z rąk, czy na Santos zmobilizują pełną bandę z Laską, Sebą i Banią ?? Jeśli tak, to zapowiada się meczycho przez „duże M” !

14:50 Adampol Glovis – 4Technology

Niech Was wszystkich nie zmyli niska pozycja w tabeli „Technologicznych”. Trzykrotnie stracili punkty w ostatnich sekundach i równie dobrze tych „oczek” w tabeli mogło być przynajmniej o 6 więcej. Jeśli ustabilizują kadrę to są groźni dla każdego w tej lidze, bo straszyć na każdej pozycji mają kim. Adampol po cichutku, bez fajerwerków ale swoje robi. Kontakt z czołówką utrzymany i wciąż – obok Hurtowni Krokus – są jedyną, niepokonaną ekipą w I lidze.

15:40 PTH Maltrans – Multicco Group

Skoro udało się „pyknąć” lidera, to co można zrobić z zespołem, który od lidera przyjął „piątkę” ? No odpowiedź nasuwa się sama, ale to jednak Multicco Group jest w chwili obecnej drużyną grającą równiej i skuteczniej. Maltrans zaś może polecieć na fantazji po zeszłotygodniowej wiktorii z M-Fire. Być może odblokowali się na dobre i ich kolejnym skalpem będzie Multicco Group ? Mecz z cyklu „transportowych derbów” Białegostoku. Która z drużyn zaprezentuje lepszą ofertę ?

16:30 Margo Adrenalina – Fc DrTusz

Obie ekipy nie mogą złapać odpowiedniej formy w obecnie trwającym sezonie. „Gromek” i spółka grają dużo poniżej oczekiwań a co gorsza w ostatniej kolejce kontuzji nabawił się Karol Kozłowski – ich motor napędowy. Czy wyleczy się już na spotkanie z „Doktorkami” ? Ekipa „Rudego” wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po ostatnim laniu z racic „dzików” najwyższy czas wziąć się do roboty i pokazać, że I liga to nie są za wysokie progi, na doktorków nogi. A jak się przełamać to kiedy, jak nie na będącej w dołku Adrenalinie ?

17:20 Znienacka – Poltank

Jeśli obie ekipy przyjdą na galowo to szykuje nam się walka o każdy metr kwadratowy boiska. Owsiej i spółka wygrać nie mogli, ale jak już to uczynili to wpakowali swoim rywalom osiem bramek. Poltank póki co również nie punktuje regularnie. Jedno zwycięstwo i średnio jedna bramka na mecz ( przy 3 straconych) chluby im nie przynosi. Tym bardziej, że potencjał ofensywny mają niebotyczny. Ważny mecz w kontekście kształtu dolnych rejonów tabeli…No i czy ten szalony „Jerry” zamierza znowu wybiec na boisko ??

18:10 TIM Aquapomp – Hurtownia Krokus

A i tu powinny być grzmoty. Mecz pomiędzy sparingpartnerami. Będące w gazie „Pompy” kontra „Krokusy” – obecny lider. Piotrek Suwała vs. Janusz Miczejko – przegląd pola obydwu zawodników to creme de la creme amatorskich rozgrywek. Który z nich pośle lepsze podania do napastników ? Kto jak nie „Żółto-czerwoni” jest w stanie zatrzymać rozpędzonych liderów ? Kto, jak nie sparingpartner zna ich mocne i słabe punkty ? Czekają nas piłkarskie szachy, czy mecz pełen emocji i zwrotów od pierwszej do ostatniej minuty ?

19:00 Top Auto – Aptel

No dobra, „No Jędrek, no party” wciąż żywe, bo ostatnio znowu go nie było i chłopcy-Aptelowcy znowu przegrali. Teraz być powinien – przynajmniej tak wynika z terminarza Pasji Kleosin, więc zobaczymy, czy Top Auto jadące w chwili obecnej na zaciągniętym hamulcu ręcznym zdoła przerwać ów maksymę…Na papierze to jednak „Opelki” wydają się być faworytem – z taką siłą rażenia kibice tylko czekają aż Top Auto wrzuci szósty bieg… W sumie…Szósta kolejka, szósty bieg…Brzmi jak plan – ku niezadowoleniu „Dżacka”…