Zapowiedź 8 kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź 8 kolejki

Witamy po przerwie wakacyjnej !

Za Nami wspaniałe wakacje, mnóstwo relaksu i zasłużonego „chillu”. A przed – zapewne jedna z gorętszych rund w dotychczasowej historii PLP…

II LIGA – sobota 03/09/2022

14:00 Cooltura Taxi vs. CF Bojary

Kolejkę zaczynamy hitem. Oba zespoły ciągle mają chrapkę na awans do 1 ligi i nie mogą sobie pozwolić na porażkę w tym spotkaniu. Drużyna „Pietracha” będzie chciała pokazać , że przez wakacje nie straciła rozpędu. Bojarom pewnie w niesmak są mecze Piasta i Rudni, bo może to osłabić ich przednią formację. Pojedynek meczu to rywalizacja kolegów z reprezentacji PLP – Kuby Dąbrowskiego i Łukasza Kalinowskiego. Który z nich opuści Arenę Kluka w lepszym humorze ?

14:50 ZPS Biaform SA vs. Rainter

Walka o górną połówkę tabeli. Z jednej strony Tomek Jasielczuk i Marek Niewiarowski z drugiej Paweł Lewandowski i Paweł Zimnoch. Jeśli dodać do tego znakomite uzupełnienie liderów w ataku i znakomitych bramkarzy to zapowiada się znakomite widowisko.

15:40 Mają Rozmach vs. Konceptbud

Kolejny mecz i kolejne „meczycho”. Mają Rozmach w czerwcu osiągnęli znakomite wyniki i teraz będą tylko chcieli udowodnić , że są na dobrych torach. Stały skład wsparty liderami okręgówki z Hetmana Tykocin to jest siła. Czy skuteczną odpowiedź na nich znajdzie trio „Budowlanych: Giełażyn, Gul i Naumnik? To trzeba zobaczyć.

16:30 Poler-Art Team vs. Rajkom Choroszcz

Spotkanie, na które czekają całe Izbiszcze 😊 Pojedynek zapowiadany już w odcinkach TurboPodlasiaka. Braterskie starcie Patryka i Krystiana Sokół. „Kitan” pewnie liczy na wsparcie braci Krysztopików i dzięki temu na dominację w domu 😊 Jednak podopieczni Sylwka Łapińskiego nie przywykli tanio sprzedawać skóry i liczymy na zacięte spotkanie.

17:20 Ramis vs. CEDC Polmos Białystok

Ekipa „Siwego” solidnie przepracowała okres wakacyjny na turniejach w naszym mieście jak i reprezentując swoje barwy w nocnych walkach w Orzyszu. Pomogło to im w zgraniu i liczą na lepsze wyniki. Jeśli chodzi o „Polmosowców” to zagadką jest czy zmienili taktykę „wszystko na Franka”? 😊

I LIGA – niedziela, 04/09/2022

14:00 Aptel vs. TIM Aquapomp

I-ligowe zmagania rozpoczniemy pojedynkiem drużyn, które solidnie wzmocniły swoje szeregi podczas letniego okienka transferowego. „Dżacek” nękany przez wścipskich pismaków odparł tylko swoje słynne „zobaczycie”. Nieco bardziej wylewni byli żółto-czerwoni, którzy wszem i wobec zaprezentowali czterech nowych piłkarzy, w tym dwóch znanych już z wcześniejszych występów w Cescomie – Bartka Filipczuka i Kamila Korbuta. Transfery te na pewno zwiększą frekwencję – nie tylko boiskową, ale także tą na trybunach – fanki Bartka, plus sympatyczny Krzysztof Korbut to wartość dodana Areny Kluka. A co czeka nas na boisku ? Wydaje się, że to Aptel jest minimalnym faworytem piwnicznych zakładów, ale powrót do zdrowia „Łośka” może napsuć sporo krwi defensywie „niebieskich”…

14:50 Santos vs. Znienacka

Prezes Mojsik również nie próżnował w wakacyjnej przerwie. Chodzą słuchy, że dodatkowa motywacja „Moksika” ma podwójne dno – w tym jedno niebieskie, 40%… „Owsiej” także uzupełnił kadrę, ale czy będą to wzmocnienia – pokażą najbliższe tygodnie. Faworytem zdają się być czarno-biali, którzy – jeśli utrzymają formę z czerwca to mogą śmiało włączyć się do walki o zwycięstwo w turnieju orlikowym. Znienacka musi szukać punktów w każdym meczu, bowiem dotychczas okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Czy na start urwą punkty faworyzowanemu Santosowi ?

15:40 Poltank vs. Hurtownia Krokus

Wydaje się, że miejsce ekipy Poltanku w tabeli zupełnie nie odzwierciedla potencjału drzemiącego w tej drużynie. Timo, Goro, bracia Wasilewscy, czy Krystian Filipczuk i Bartek Kaniewski to nazwiska, które znalazłyby angaż w każdej drużynie z czuba tabeli. Na papierze mają wszystko – agresję, umiejętności i serce do gry. Jedyne czego brakuje, to…punkty. W chwili obecnej zdobywają średnio 1 na mecz a to może być stanowczo za mało. W niedzielne popołudnie zadania wcale nie zamierzają im ułatwiać Krokusy – mistrzowie I edycji PLP, mistrzowie orlika – zawodnicy, którzy na trawie czują się jak ryby w wodzie. I co by nie pisać o drużynie Piotrka Ryszkowskiego, to jednak to Hurtownia będzie zdecydowanym faworytem niedzielnej potyczki, a każdy wynik inny niż ich zwycięstwo rozpatrywać trzeba będzie w kategoriach sensacji.

16:30 Multicco Group vs. Adampol Glovis

Zdecydowany hit ósmej kolejki spotkań. Transportowe derby, pojedynek drugiego Multicco z trzecim Adampolem. Ci pierwsi bez kontuzjowanego „Chitka” i prawdopodobnie również bez Przemka Zaręby. W szeregach tych drugich obawy, czy klątwa „Piasta” nie dopadnie ich kluczowych zawodników – „Śliwy” i „Domina”…Jeśli Adampol przyjdzie na galowo, to będą faworytem meczu z czarno-pomarańczowymi. Ale wszyscy wiemy jak dobrze potrafi się bronić Multicco…Oni wręcz uwielbiają grę z kontry i kto wie, czy to nie będzie ich główny atut…

17:20 PTH Maltrans vs. Margo Adrenalina

„Zmory” typerów tym razem staną naprzeciwko siebie. Maltrans potrafi wpakować 8 goli dla M-Fire, by za dwa tygodnie przyjąć „siódemkę” od Santosu. Spektakularne końcówki spotkań to właściwie ich żywioł. Młodzi, silni, przebojowi, ale czasem…zupełnie bezpłciowi. Margo natomiast to chyba największa zagadka obecnego sezonu. Na papierze jak nie najmocniejsi, to śmiało pierwsza trójka a na chwilę obecną bliżej im do miejsca 12-tego niż do podium. Kontuzja Błażeja i Gorzały, skomplikowana sytuacja z Karolem, tylko dwa rozegrane mecze przez „Czarnego” – oj musi się natrudzić „Gromek”, by poukładać te puzzle na nowo. Czy uda mu się już od najbliższej kolejki ?

18:10 4Technology vs. M-Fire

Niedawny pucharowicz, z przebojowym Mr. Sito i jak zwykle aktywnym w okienku transferowym „Sobolem” mogą urwać punkty każdemu w tej lidze. Ich chyba jedynym mankamentem jest chyba kadra, która w każdym tygodniu wygląda inaczej niż w poprzednim. To powoduje, że ciężko jednakowo stwierdzić, co są w stanie zagrać „Czwórki”.
A M-Fire ? To wciąż jakość i jeden z faworytów trwających rozgrywek. Stoicki spokój, doświadczenie pomieszane z młodością i siłą powoduje mieszankę wybuchową. Początek sezonu mieli wyborny, później złapali lekką zadyszkę… Czy po wakacjach zobaczymy ich lepszą, skuteczniejszą wersję ?

19:00 FC DrTusz vs. Top Auto

Na koniec dnia banda Rudego postara się uszkodzić opelkowe zwoje i sprawić niespodziankę. Kilka nowych, kilka też „starych” twarzy powinniśmy w tej rundzie zobaczyć u „Doktorków” i kto wie, czy to właśnie Oni nie będą jedną z sensacji rundy jesiennej. Na przedsezonowym Fuga-Cup wyglądali bardziej niż przyzwoicie więc pora to przełożyć na Arenę Kluka. Top Auto solidnie, we własnym, szerokim i mega silnym składem. Już po lecie to może i „Sopel” zawita ? Chodzą słuchy, że chłopaki poleczyli mikro-urazy i na rundę jesienną wrzucają szósty bieg. Mają być jak namiastka zapowiadanego powrotu Opla Calibry…No to czekamy Panowie, czekamy…