Zapowiedź 9. kolejki fazy zasadniczej !! – grupa A – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź 9. kolejki fazy zasadniczej !! – grupa A

Przed Nami ostatnia kolejka przed wakacjami i podziałem grup na strefę „mistrzowską” i nazwijmy ją „spadkową”, ale w tym roku nikt znikąd nie spadnie 🙂

Nim o tym, co nas czeka w najbliższy weekend to informacja na którą czekali wszyscy golkiperzy – w statystykach pojawiły się aktualne klasyfikacje bramkarskie ( średnia nota). Przypomnijmy, że zawodnik musi wystąpić w min. 50% meczów swojej drużyny, by być liczonym do klasyfikacji na najlepszego golkipera Prologu.

Druga informacja to zdjęcia drużynowe + indywidualne tzw. „główki” w ten weekend – przygotujcie się i przyjdźcie odpowiednio wcześniej przed swoim spotkaniem 😉

Startujemy wydarzeniem od którego wszystko się zacznie i wiele będzie zależało. Mecz kolejki pomiędzy Cescomem a Konceptbudem – o godzinie 13:00 zapowiada się pasjonująco. Można byłoby odnieść złudne wrażenie, że Cescom gra o przysłowiową pietruszkę, ale przypomnijmy, że w strefie „spadkowej” punkty zdobyte z zespołami z miejsc 5-9 przechodzą dalej. Znaczyłoby to mniej więcej tyle, że Cescom zacząłby II rundę z trzema oczkami więcej. Konceptbud natomiast jest wyrocznią dla siebie a także dla zawodników Adampolu i Znienacki. Przedstawmy więc kilka scenariuszów :

  1. Cescom wygrywa/remisuje z KonceptbudemKonceptbud w II rundzie zagra w strefie „spadkowej” tak samo jak Cescom.
  2. Konceptbud wygra z Cescomem – ma 12 punktów a wtedy :
    a) awansuje do grupy mistrzowskiej (TOP4 grupy A) jeśli :
  • Adampol przegra ze Znienacką
  • Znienacka wygra z Adampolem, ale nie więcej niż 6:0
    • Konceptbud wygra z Cescomem, ale Adampol nie przegra ze Znienacką – zarówno Konceptbud jak i Znienacka w II rundzie spotkają się w „strefie spadkowej”, Adampol zaś zajmie miejsce 4 i powalczy w grupie „mistrzowskiej”.

Rozwiązań jest wiele, a pewne tylko jedno – od tego meczu ruszy lawina możliwości i dalszych emocji. Bo jeśli Cescom w meczu kolejki wygra z Konceptbudem, to…
wtedy Znienacka nie musi wygrać 7:0 z Adampolem, by awansować do TOP4 grupy A – wystarczy im nawet jednobramkowe zwycięstwo. No, ale nie zapominajmy, że to właśnie podopieczni Konrada Pawluczuka mają serię czterech, kolejnych zwycięstw w grupie A, a jedyne trzy porażki odnieśli z zespołami prowadzącymi w tabeli. Mecz Znienacka vs. Adampol nagramy z kilku kamer i drona. Będzie się działo i już dziś zapraszamy Was na Arenę Kluka – godzina 14:40 !

Pomiędzy spotkaniem Cescomu z Konceptbudem oraz Adampolu ze Znienacką odbędzie się mecz ostatniego w tabeli Ramisu z liderem grupy A – zespołem Kabareczi. Ramis już raz pokazał byłemu liderowi ( M-Fire, przyp. red), że nie można ich lekceważyć i zakończyło się 0:0. Teraz zapowiada się na pojedynek strzelców – Damian Łokić kontra Przemek Zaręba, obaj w znakomitej dyspozycji od samego początku Naszego turnieju. Czy któryś z nich powiększy swój dorobek strzelecki ? Kabareczi bez względu na wynik zajmie pierwsze miejsce w grupie A, a Ramis może wskoczyć nawet na 7 miejsce.

Jako ostatni w grupie A o godzinie 15:30 zagrają drużyny M-Fire oraz Hurtowni Krokus. Obie drużyny mają podobne statystyki zdobytych i straconych goli, póki co punkt więcej po stronie M-Fire. Bezpośredni pojedynek o 2 miejsce w grupie A, mecz bramkarzy z podobną średnią ocen, zapowiada się spotkanie na styku. Czy Seba Kozłowski znajdzie sposób na przełamanie kolejnej defensywy i odskoczenie w klasyfikacji najlepszych strzelców ? A może Brama i spółka skutecznie zatrzymają super-strzelca z M-Fire ?? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi już w najbliższą sobotę, zapraszamy serdecznie !!

Po tej kolejce nastąpi przerwa wakacyjna trwająca do 29.08 ( niedziela), kiedy to wznowimy nasze rozgrywki w II, decydującej rundzie.