Zapowiedź 9. kolejki – Grupa B. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź 9. kolejki – Grupa B.

Najważniejsze rozstrzygnięcia w grupie B zapadły przed tygodniem – zostały wyłonione zespoły, które powalczą o zwycięstwo w Prologu Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. Są to : Aptel, 4 Technology, TiM Aquapomp oraz Top Auto. Nieznana jest jednak klasyfikacja końcowa, zapraszamy więc do lektury kto o co i z kim powalczy w najbliższą sobotę.

O zdjęciach także przypominamy – macie jeszcze chwilkę na dogranie barberów, fryzjerów i kosmetyczek 😉

Zaczynamy meczem trzeciego w tabeli TiM Aquapomp z niepokonanym liderem – drużyną Aptela. Podopieczni Jacka Borowskiego walczą o przejście do historii – zakończyć rundę zasadniczą z kompletem punktów. Plany mogą im w tym momencie pokrzyżować jedynie chłopaki z TiM Aquapomp a nie od dziś wiadomo, że właśnie na takie mecze jak ten z Aptelem mobilizują się najbardziej. Można śmiało powiedzieć, że takie spotkania napędzają ich jak nic innego. Liderzy jednak z każdym meczem pokazują, że z presją radzą sobie znakomicie. W zeszły weekend zamknęli drogę Margo Adrenalinie do najlepszej ósemki Prologu, czy w ten pokażą TiM’owi miejsce w szeregu ? Sobota godzina 16:20.

O godzinie 17:10 Pyskaci podejmą ósmą próbę zdobycia historycznych punktów w Prologu PLP. Tym razem naprzeciw staną zawodnicy Rajkomu Choroszcz, którzy w zeszły weekend pokonali Piłkarzy po przeszczepie. Zespołowi z Choroszczy również powinno zależeć na zwycięstwie, bowiem do drugiej rundy „zabiorą” tylko 3 punkty ( na chwilę obecną, drugie zwycięstwo odnieśli z Top Auto, które zagra o zwycięstwo w Prologu, w związku z czym te punkty nie przejdą z nimi do kolejnej fazy). Obie drużyny mają więc o co walczyć – Pyskaci o historyczną zdobycz punktową, Rajkom zaś o lepszy start w II rundzie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku ? Czy będzie to mecz pożegnalny dla jednego z liderów Rajkomu ??

O godzinie 18:00 na Arenę Kluka wybiegną drużyny Top Auto i 4 Technology. Obie ekipy będą wiedziały o co grają już po spotkaniu TiM’u z Aptelem i tak :

  • jeżeli Aptel wygra z TiM’em, to Top Auto przy wygranej z 4 Technology ma szansę na zajęcie 3 miejsca w grupie B ( decyduje różnica bramek – zależne od wysokości porażki TiM’u i ich zwycięstwa z 4 Technology) ;
  • jeżeli TiM zremisuje z Aptelem to bez względu na wynik – Top Auto pozostanie na czwartym a 4 Technology na drugim miejscu w grupie B ;
  • jeżeli TiM wygra z Aptelem, to 4 Technology nie może przegrać, by utrzymać drugie miejsce w grupie B ( Top Auto pozostanie na miejscu czwartym).

    Jak więc widzimy rozwiązań jest wiele a o wszystkim zadecyduje pierwsze spotkanie tej grupy…4 Technology wygląda na drużynę bardziej zbalansowaną – kilku zawodników ma więcej niż 3 gole i asysty, Top Auto zależne jest w dużej mierze od formy dwóch zawodników – Tomka Borawskiego i Łukasza Skrzypka. Na pewno ich grę ożywiło pojawienie się Tomasza Zadawskiego, który w dwóch spotkaniach strzelił gola i zaliczył 3 asysty. Czy 4 Technology zakończy rundę wstępną tylko z jedną porażką, czy jednak Top Auto znajdzie na nich sposób i urwie punkty ?

Ostatnim spotkaniem w grupie B a zarazem kończącym I rundę będzie mecz „jedynie” o 5 miejsce pomiędzy Margo Adrenaliną a LXT Poltank. „Jedynie”, bo jeszcze w zeszły weekend obie drużyny miały realne szanse na zajęcie miejsca w TOP 4 grupy B, a tak w 9. kolejce powalczą o handicap punktowy przed startem II rundy. Czy Adrenalina zbierze swój najmocniejszy skład i zechce poprawić statystyki indywidualne swoich piłkarzy ?? W ilu na Arenie Kluka pojawi się drużyna LXT Poltank ? Czy po raz kolejny świetny występ zanotuje Mateusz Timoszuk i skutecznie powstrzyma siłę ofensywną Margo ? Które trio okaże się skuteczniejsze ? Koszelew-Kozłowski-Borowski z Margo, czy Szczepanik-Pisiński-Wałkuski z LXT ? Zapraszamy w sobotę o godzinie 18:50.

cdn… 🙂