Zapowiedź I LIGI – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź I LIGI

Mówisz orlik – myślisz Hurtownia Krokus. I ciężko mieć inne skojarzenie, gdy zespół ten wygrał wszystie możliwe turnieje na trawie. Kto będzie ich najtrudniejszym rywalem ? Czy 4Techhnology pokaże się z równie dobrej strony co na hali ? Zapraszamy na telegraficzny skrót okienka transferowego w wykonaniu I-ligowców.

4Technology – 7″in” oraz 7 „out” – lista 25 zawodników wciąż zapełniona do ostatniego miejsca. Cztery nowe twarze, trzon ekipy utrzymany, chociaż odejścia Kamila Niewińskiego i Grzegorza Kulikowskiego wyglądają na poważne osłabienia.

Adampol Glovis – podobnie jak w przypadku 4Techu – 7″in”, 7″out” i pełna lista zgłoszeniowa. Po stronie „zysków” min. – powroty Kamila Czeremchy oraz Norberta Niegowskiego. Straty to już oficjalnie – odejście Dominika Niemyjskiego oraz Pawła Cichonia, czy Adama Malesińskiego.

Aptel – królowie zimowego polowania. Wygląda trochę jak zeszłoroczne wchłonięcie Margo przez Krokusów z tym, że „Dżacek” przyjął ósemkę Panów Piłkarzy z byłego już Santosu… Gajdziński, Hryckiewicz, Kondraciuk, Łukasiewicz, Mojsik, Samojlik, Wasiluk i Zysik… Chciałoby się powiedzieć – wow… CO do transferów „out” – mamy tylko trzy odejścia. A lista oczywiście jak w przypadku dwóch poprzedników – pełna. Z taką paką Aptel jest zobowiązany do walki o najwyższe laury.

CF Bojary – jak na ten zespół to nadzwyczaj spokojne okienko transferowe. Dwóch odeszło, trzech przyszło – w tym Stasiek Grzybowski ( ex Wiara Piasta II) oraz Bartosz Żuberek. Dobrego się nie zmienia – wysokie miejsce w turnieju halowym pokazało, że zespół ten ma potencjał na walkę o najwyższe miejsca w lidze.

FC Bajaga – świetne okienko w wykonaniu Bajagi. Ich szeregi wzmocnią min. „Sakoś” oraz „Ebi” Michałowski, czy Karol Kruszewski. Do tego realny powrót Damiana Owerczuka. Łącznie mamy siedmiu wspaniałych po stronie „in” i tylko trzy ubytki. Mogą namieszać…

FC DrTusz – trzech „in” oraz trzech „out”. W barwach Doktorków zobaczymy min. Bartosza Łapkę oraz Piotrka Sokólskiego. Kadra wydaje się być silna i gotowa do sezonu orlikowego. Czy poprawią swoje miejsce z hali ??

Hurtownia Krokus – dwa „in” i dwa „out” co przy zeszłorocznej fuzji jest tylko drobną korektą w składzie. W sezonie orlikowym liczymy na powrót „Kikiego” a także debiut w żółtej koszulce popularnego „Andzi”. Ze składu ubyli Maciek Tomczyk oraz Karol Sobota. Powinno być dobrze…

INTaF – tylko po jednej, kosmetycznej zmianie w składzie. INTaF przystępuje do pierwszoligowych bojów pewny jakości swojej kadry, choć wróbelki ćwierkają, że nowy nabytek beniaminka zrobi różnicę.

M-Fire – nikt nie przyszedł, nikt nie odszedł… Fenomen tego okienka transferowego. 22 „zapałki” zwarte i gotowe, by odpalić orlikowe granie.

Mają Rozmach – tutaj transfery tylko na „plus” – przyszło siedmiu zawodników, jest też drugi golkiper w przypadku nieobecności „Pjotera” – to znany z wcześniejszych występów w Bojarach Serweryn Meger. Oprócz niego zaciąg z byłego Cescomu – Bartek Filipczuk czy Adrian Adamski. Wygląda więc na to, że beniaminek odrobił zadanie domowe.

Multicco Group – jeden zawodnik „in”, jeden „out” i pełna lista zgłoszeniowa. Multicco może jak zwykle namieszać – oby dopisywała frekwencja i nominalni golkiperzy.

PTH Maltrans Znienacka – „Brulin” został – tak brzmi najważniejsze dla Maltransu, chociaż Adampol długo romansował ze swoją byłą gwiazdą. Oprócz tego szeregi PTH zasili trzech zawodników a po stronie odejść – Adrian Harasimowicz ( obecnie Vesta).

Poltank – odeszło aż siedmiu zawodników – w tym „Oktaw” do CEDC. Po stronie zysków „jedynie” trzy nazwiska a na liście zgłoszeniowej wciąż pięć, wolnych rubryk. Czy nie będzie zbyt skromnie na pierwszą ligę ? Czy może jak często w przypadku Poltanku bywa – mniej znaczy lepiej ?

Tim TomBud – czterech „in” w tym powrót do składu Patryka Białousa. Odeszło czterech zawodników, w tym Kamil Korbut czy „Dobe”. Lista zapełniona do ostatniego miejsca a Tim, jak to Tim – na trawie powinni być mocni.

Top Auto – dziewięciu przyszło i tylu samo odeszło w tym jak co sezon orlikowy – „Sopel”. Oprócz tego szykuje się chyba długo wyczekiwany powrót Pawła Orzela, a na Kluka zobaczymy także „Murasia” czy Miłosza Kajewskiego. Może w tym roku uda się osiągnąć lepsze wyniki niż przed rokiem ?