Zapowiedź II LIGI – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź II LIGI

Nowa edycja i nowy sezon zbliżają się wielkimi krokami.
W tym roku zaczynamy zmaganiami II-ligowców, którzy już ostatnio pokazali, że rywalizacja na tym szczeblu rozgrywek może być dużo ciekawsza aniżeli w I lidze.

Okienko transferowe : ciekawe, mnóstwo przetasowań i zmian klubowych. Kilka nowych twarzy, kilka starych znajomych. Najwięcej działo się w CEDC i Osmarze, ale i Eskular zbytnio nie odstawał. Mamy także Hanbud, który zaczyna swoją przygodę z PLP, ale po kadrze widać, że nie zamierzają zbyt długo zakotwiczyć w II lidze. Zerknijmy na telegraficzny skrót okienka :

Bosch Service Tech-Car – w sumie cicho i spokojnie, dwa transfery „in” ( młode wilki, bez Rodo, więc podać danych nie możemy), dwa również po stronie odejść.

CEDC Polmos Białystok – jedenaście „out” – w tym Damian Sakowski, jedna z gwiazd ostatnich II-ligowych rozgrywek, do tego Marek Strzechocki, czy kolejny z Damianów – Brzeziński. Po stronie „in” najciekawiej wygląda powrót Oktawiusza Suszczyńskiego, a także znani i lubiani Piotr Kuźma, czy Darek Karbowski – łącznie dziesięć nowych twarzy…

Eskular ( ostatnio Rainter) – 9 „out” na 10 „in” – możemy zobaczyć zupełnie nowe oblicze tej drużyny, której opiekunem od tego sezonu został Wojtek Zieliński. Po stronie strat min. Piotrek Sokólski, czy któryś z dziesięciu „nowych” zrobi różnicę porównywalną do popularnego „Sokółki” ? Zobaczymy…

FC Grubassy – 10 „out” oraz 8 „in” w tym trzech zrzeszonych w Narwi Choroszcz zawodników. Gruubassy pokazały, że zależy im na dalszej grze, że jak chcą to mogą. Sami jesteśmy ciekawi, co przyniesie inauguracja sezonu z Hanbudem…

FC Progress Białystok – nieco spokojniej niż u poprzedników. Sześciu „in” w tym dwóch zaprawionych w I-ligowych bojach oraz jeden zrzeszony w Puszczy Hajnówka. Po stronie odejść min. „Lulek”, który w przedsezonowym turnieju doznał poważnej kontuzji.

GTS Nowa Wygoda – dwóch „in”, oraz dwóch „out” – tylko tyle i aż tyle. GTS wierzy w swoją trawiastą ekipę, kadra jest pełna, kompletna i gotowa do walki o najwyższe II-ligowe laury.

Hanbud – lista 24 zawodników, wypchana jak autokar do Lichenia… W składzie wielu znanych z trawiastych boisk, wielu również tych, którzy wcześniej grali w innych drużynach jak min. Kamil Niewiński, Ignacy Lech czy Andrzej Monicz. Czy ta ekipa ma papiery na awans już w pierwszym sezonie ? Oj tak, zdecydowanie…

Konceptbud – więcej „złego” niż dobrego w Konceptbudzie – 4 „in” vs. 7 „out” – w tym aż sześciu z dawnego Rajkomu i Tomasz Surwiłło… Po stronie plusów na pewno warto zaliczyć powrót Mateusza Adamskiego oraz Wojtka Hajduczenii.

Osmar – nie będziemy psuli zabawy Osmarowi – na ich fan page’u odbywa się przedstawianie poszczególnych zawodników, więc zapraszamy do odwiedzenia : https://www.facebook.com/profile.php?id=61553442837828
W skrócie : 10″in”, 10 „out”, 8 zawodników zrzeszonych. Osmar podszedł do sprawy bardzo poważnie. No i fajnie.

Ramis – równie gorąco jak u poprzeników. 10 zawodników „in” w tym znani Cezary Chrościcki ( ex 4Technology), czy Krzysztof Iskrzak. Po stronie ubytków aż 9 zawodników w tym „Sosen”, Bartek Łapka czy Kruszewski Karol… Póki co, na pierwszy rzut oka straty Ramisu przewyższają potencjalne zyski…

Unibep Bielsk Podlaski – trzy na trzy w Unibepie, czyli trzech przyszło, trzech odeszło. Najważniejsze dla Kamila Horodeńskiego, że trzon drużyny został utrzymany.

Vesta – spadkowicz z I ligi najwyraźniej wyciągnął wnioski z nieudanego pobytu w najwyższej klasie rozgrywkowej i poszerzył swoją kadrę o 5 zawodników i to nie byle jakich – golkiper Marek Jodkowski (ex DrTusz), „Sosna” ( ex Ramis), Adrian Harasimowicz ( ex PTH Maltrans) czy znany z występów w Santosie – Marek Jamiołkowski. Po stronie „out” trzy nazwiska… Vesta na papierze jest na pewno mocniejsza niż w sezonie halowym.

Wiara Piasta II – pięciu „in” oraz pięciu „out – w tym „wymianka” z Bojarami, do których przechodzi Stanisław Grzybowski, natomiast szeregi Wiary Piasta II zasila Paweł Śliżewski. Cztery zupełnie nowe nazwiska w PLP – czy któreś z nich zapamiętamy na dłużej ??

Waleczne Orły – tutaj dosyć cicho, trzech zawodników przychodzi ( min. Krzysiek Boguski z CEDC), trzech również żegna się z Walecznymi Orłami – jak Patryk Sokołowski, czy Krzysztof Harasiuk, którzy zamieniają orlika na duże boiska.

ZPS Biaform SA – siedmiu „out” – jak Lech Ignacy czy Uścinowicz Mateusz i „pierwszy” z Popławskich Przemysławów… W barwach Biaformu zobaczymy za to Radka Banachowskiego i Alberta Staniszewskiego ( obaj ex Wiara Piasta II) a także pięciu innych.