Zapowiedź II kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź II kolejki

I LIGA – sobota 27/04

13:30 Top Auto – FC DrTusz
Swój sezon zainaugurują gracze Top Auto. Poprzednie lata na orliku, to forma zdecydowanie poniżej oczekiwań i możliwości. Mecz z Doktorkami do najprzyjemniejszych zapewne należeć nie będzie, ale jesteśmy ciekawi, jak zaprezentują się gracze „Opelków” w nowym sezonie.

14:20 Aptel – Poltank
Dwie zwycięskie drużyny z pierwszej kolejki, choć przyznać trzeba, że to Aptel zrobił większe wrażenie na obserwatorach. Kadra była silna, szeroka i co najważniejsze – w pełni zbalansowana. Poltank pokonał na start beniaminka – Mają Rozmach, co wiemy, że nie jest rzeczą łatwą, gdy do ligi wchodzi nowa drużyna.

15:10 Mają Rozmach – Adampol Glovis
Skoro jesteśmy już przy beniaminku, to nie mają Oni najłatwiejszego początku – po Poltanku przyjdzie im zmierzyć się z jednym z faworytów – zespołem Adampolu Glovis. Godzina taka, że pewnie kilku zrzeszonych zawodników zabraknie, ale więcej atutów zdaje się mieć drużyna Kondzia, która w pierwszej kolejce, po mega zaciętym spotkaniu pokonała CF Bojary.

16:00 4Technology – FC Bajaga
To może być najciekawsze spotkanie tej kolejki w I lidze – wicemistrz I ligi sezonu halowego kontra wicemistrz II ligi. Dwie drużyny, które świetnie zainaugurowały sezon orlikowy i pokazały sporo jakości w swojej grze. Co jednak ważne – obie nie ustrzegły się błędów w obronie, więc liczymy na to, że trochę bramek tutaj zobaczymy. Faworytem oczywiście wicemistrzowie sezonu halowego z I ligi – 4Technology. Czy wicemistrz II ligi zdoła nawiązać równorzędną walkę, czy jak w spotkaniu Hurtowni Krokus z INTaF’em – bezkonkurencyjni okażą się „starzy” pierwszoligowcy ?

16:50 M-Fire – Tim TomBud
Historia spotkań pomiędzy tymi drużynami jest barwna a wynik można losować na kole fortuny. Raz wygrywają jedni, innym razem drudzy – a czasami pada też i remis. „Fabisz” kontra „Dzidek” – to może być ozdoba tego spotkania. Czy rosły obrońca Timu zdoła powstrzymać superstrzelca M-Fire ?

17:40 Hurtownia Krokus – CF Bojary 3:0
Już po ptakach… To mogło być widowisko tej kolejki, ale niestety „goście” nie zbiorą wystarczającej liczby osób, by jak równy z równym powalczyć z naszymi orlikowymi dominatorami. Szkoda, ale dziękujemy za wcześniejszą informację, która pokazała szacunek do przeciwników. Mamy nadzieję, że w IV kolejce zbierzecie wystarczającą liczbę osób, by móc rozegrać kolejne spotkanie ( w III kolejce CF Bojary pauzują).

18:30 PTH Maltrans Znienacka – Multicco Group
Jakoś tak nie leży Maltransowi zespół Multicco Group. Trzy bezapelacyjne porażki i tylko jeden remis ( prawie dwa lata temu) każe stawiać w roli faworytów drużynę „Chitka”. Ciut lepszy start sezonu zaliczyli jednak gracze PTH, ich gra wyglądała przyjemnie dla oka – czy tym razem nawiążą równorzędną walkę ?

Pauza : INTaF

II LIGA – niedziela 28/04

13:30 GTS Nowa Wygoda – Waleczne Orły
Już my sami nie wiemy, co o tym GTS’ie sądzić. Niby są ludzie, jest potencjał, ale wciąż coś staje na przeszkodzie. Nieudana inauguracja i baty w derbach z ZPS’em spowodowały, że do spotkania z Walecznymi Orłami GTS będzie startował w roli outsidera. „Goście” wlecieli jak prawdziwe Orły w sezon orlikowy gładko pokonując Eskular 5:0 i są obecnie wiceliderem tabeli. Czy utrzymają skuteczność również w II kolejce ??

14:20 Eskular – Konceptbud
Ciekawie może być w drugim meczu. Jeszcze całkiem niedawno obie te drużyny były w I lidze, ale wtedy coś po prostu tam pękło. Dziś zarówno jedni jak i drudzy nie są uważani za faworytów II-ligowych rozgrywek. Dość wspomnieć, że Eskular cudem utrzymał miejsce po sezonie halowym. Konceptbud wyglądał lepiej, ale jak będzie z ich frekwencją na orliku ?? Kilka osób pożegnało się z ich barwami, w pierwszej kolejce pauzowali – sami jesteśmy ciekawi, co tu się wydarzy…

15:10 Wiara Piasta II – ZPS Biaform SA
Ani jedni ani drudzy nie lubią kalkulować. Wszystko albo nic. Często to miecz obusieczny. W pierwszej kolejce Biaform zgarnął komplet punktów, Wiara Piasta zaś musiała uznać wyższość Ramisu i przegrała 3:4. Jeśli ZPS stawi się na ten mecz w podobnym zestawieniu co na inaugurację z GTS’em, to będą faworytem. W powietrzu czujemy mnóstwo goli i powiem wiosennej, beztroskiej gry.

16:00 FC Progress Białystok – Ramis
Biało – niebieskie derby, w których to Ramis będzie musiał przywdziać narzutki koloru pomarańczowego. Apetyt Progressu wzrósł po dobrym sezonie halowym, jednak już w pierwszej kolejce zostali brutalnie sprowadzeni do parteru przez CEDC, a teraz nie musi być wcale lepiej. Ramis pokazał nowe oblicze, ładnie przywitał się z nowym zespołem Czarek Chrościcki, świetnie wyglądał młodszy z rodu Kryńskich. Tu może być ciekawie – tym bardziej, że historia gier pomiędzy tymi zespołami wypada po równo : 1-1-1…

16:50 Unibep Bielsk Podlaski – CEDC Polmos Białystok
Świetnie wyglądał zespół CEDC w pierwszej kolejce, ale przyznać trzeba szczerze, że po tym, ilu wartościowych graczy odeszło między sezonami z tej ekipy – mało kto tego się spodziewał… Dużo szumu robił Oktaw, strzelał jak zwykle Damian Chilmon, ale prawdziwym objawieniem był Marcin Kalinowski między słupkami. Unibep zaczął od porażki, zawiodła bardziej formacja defensywna niźli ofensywa i nad tym na pewno trzeba będzie popracować chcąc uzyskać korzystny wynik z „Polmosem”…

17:40 Osmar – Vesta
To może być ten mecz… Obie ekipy zwyciężyły w pierwszej kolejce i obie zaprezentowały się z naprawdę dobrej strony. Osmar ( jak co sezon) – w nowej, lepszej odsłonie – widac, że jest tam pomysł na stworzenie czegoś fajnego. Vesta po spadku z pierwszej ligi również wygląda na mocną ekipę i jeśli nic po drodze się nie zmieni – to na pewno będą w czołówce II-ligowych rozgrywek. Ten mecz może dać nam odpowiedzi na kilka pytań…

18:30 FC Grubassy – Bosch Service Tech-Car
Drugą kolejkę zakończymy na grubo – mamy tylko nadzieję, że tym razem Grubassy przeciwstawią się swoim przeciwnikom. Nie po to przecież utrzymali się w PLP, by co tydzień zbierać baty… Wierzymy, że mecz z Hanbudem był tylko wypadkiem przy pracy, choć trzeba oddać, że terminarz nie jest im zbyt łaskawy. W drugiej kolejce czeka ich potyczka ze spadkowiczem – Bosch Service Tech-Car, który dodatkowo podrażniony jest inauguracyjną porażką z Vestą. Faworytem na pewno goście…

Pauza : Hanbud