Zapowiedź III kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź III kolejki

Przed Nami trzecia odsłona orlikowego grania. Być może po raz pierwszy zawodnicy oprócz z przeciwnikami będą musieli zmierzyć się z deszczową aurą i silnym wiatrem. Apelujemy o odzież termoaktywną, bo może lekko „dmuchać”…, ale nie zapominajmy również o Fair Play.

Sobota, 21/05 – 1 LIGA

14:00 Multicco Group – M-Fire (MAGIC GAME by MAGIC GYM)

Spotkanie niepokonanych dotychczas drużyn zapowiada się niezwykle interesująco.  Z Jednej strony Przemek Zaręba, Mateusz Koc , Paweł Chitruszko czy „Left Foot Twins” w osobach Błaszczyka i Woźniaka. Z drugiej doświadczenie Tomka Bartoszuka, Andrzeja Jakiela, Marka Ostaszewskiego . Dużo zależy czy Sebastian Kozłowski i Michał Laskowski zaryzykują wyjazd na styk , by zagrać w meczu ligowym. Jest to prawdopodobne, bo „Laska” może mieć coś do udowodnienia swoim byłym kolegom. Taki mecz jako Magic Game by Magic Gym to znakomity wybór naszego matchmakera 😊. W tym spotkaniu jedno jest pewne – któraś z drużyn kompletu punktów na pewno mieć nie będzie… (a może obie?)

14:50 Santos – Aptel

               Czy maszyna Krzyśka „Moksika” Mojsika rozpędziła się na dobre? Po falstarcie w pierwszej kolejce w ostatnią niedzielę poradzili sobie z innym faworytem do wygranej całych rozgrywek – Margo Adrenaliną. Siła uderzeniowa w postaci Kondraciuka, Samojlika, Zysika czy Łukasiewicza wzmocniona o znakomitego bramkarza może przerazić każdego przeciwnika. Na ich drodze stanie podrażniony ostatnią porażką Aptel. Tym razem podopieczni „Dżacka” powinni wystąpić w optymalnym zestawieniu. Mecze ligowe nie będą kolidować z ich meczem więc powinniśmy ponownie liczymy na popisy Jędrka Woźniela lub też wyczekiwany debiut nowego zawodnika…

15:40 Margo Adrenalina- Top Auto

               Dwie bardzo ofensywnie usposobione drużyny staną naprzeciwko siebie. Czy będzie to mecz na „wyniszczenie”? Kozak, Kozłowski czy powracający Czarnowski kontra Skrzypek, Orzeł i Borawski. Takie zestawienia napastników nie pozostawiają wątpliwości , że czekają nas niesamowite emocje. Ciekawe jak na takich napastników zareagują liderzy obu defensyw, ( liczmy, że obecny ) Mariusz Gromko i Paweł Boruta. No i czy którykolwiek bramkarz jest w stanie zachować czyste konto przy takim potencjale ofensywnym rywala ?

16:30 Adampol Glovis – Znienacka

               Obolały po ostatnim meczu zespół spod znaku „Hyundaia” spotka się ze swoim koszmarem czyli bandą „Dzika”. Od dłuższego czasu zespół Michała Owsiejczuka prześladuje Adampol. Są jak kryptonit dla Supermana 😊. Dodatkowo jakby tego było mało podopieczni Marcina Prończyka muszą sobie radzić bez „Brulina”. Szans jednak mogą szukać w tym , że spotkanie nakłada się na mecz ligowy Piasta i  zespół Znienacka będzie musiał się obyć bez wzmocnień z dużych boisk.

17:20 PTH Maltrans – TIM Aquapomp

               Czy podopieczni Wojtka Malinowskiego wrócili na dobre tory po wysokiej przegranej z pierwszej kolejki ? „Żółto-czerwoni” natomiast po dwóch porażkach okupują ostatnie miejsce w tabeli. Najbliższe spotkanie to ostatni dzwonek na odwrócenie karty i rozpoczęcie marszu w górę tabeli. Jeśli tak się nie stanie mogą się wplątać w – cytując klasyka – „walkę o spadek”. Ze strony Maltransu zadania nie ułatwi zapewne Piotrek Jarocki znakomicie dyrygujący obroną.

18:10 4Technology – Hurtownia Krokus

               Wstępne prognozy zapowiadają „ciężary” dla ekipy „Ceresa”. Braki kadrowe mogą wręcz doprowadzić do tego, że pojawi się na boisku i to nie jako opiekun zespołu. Niestety mecze ligowe Piasta Białystok i GKS Gródek znacząco okroiły potencjał ludzki „Krokusów”. Za to „Sobol” uczciwie przepracował przerwę pomiędzy sezonami i poszerzył liczebność swojej drużyny tak, by nawet kolidujące terminy nie wpłynęły na możliwości gry.

19:00 FC Dr Tusz – Poltank               

Oba zespoły mają przed sobą jasno określone cele. Banda „Rudego” chce wreszcie strzelić pierwszą bramkę, natomiast Poltank walczy o zdobycie pierwszych punktów. Wróbelki ćwierkają, że Tusz przystąpi z poważnym osłabieniem swojej defensywy. To może być woda na młyn dla takich zawodników jak Wałkuski, Kaniewski czy może już z zaleczonymi plecami Szczepanik. Dodatkowo „Timo” ma coś do udowodnienia po ostatnim meczu z Top Auto.

Niedziela, 22/05 – 2 LIGA

14:00 FC Mońki – CEDC Polmos Białystok

               Spotkanie na dole tabeli, w którym padną pierwsze, ligowe punkty. Oba zespoły bowiem przystępują do tego meczu w myśl zasady „ do trzech razy sztuka”. W dwóch pierwszych spotkaniach odniosły porażki. Ekipa z Moniek ma jeszcze inną motywację. Chcą sami strzelić pierwszą bramkę, bo w ostatniej kolejce zrobił to za nich Damian Chilmon z Kolegów z Boiska. Ambicji nie powinno zabraknąć po obu stronach.

14:50 CF Bojary – FC Pyskaci

               Sympatyczna ekipa z Knyszyna oprócz swojego charakteru powinna po cichu liczyć, że po drugiej stronie miasta w „bratobójczym” pojedynku wymęczą się Arek Gimier i Euzebiusz Michałowski. Jak na znakomitą ekipę Bojar to może być niewystarczające, ale szans trzeba szukać wszędzie – nawet w modlitwie. A Bojary ? No cóż, póki co litości z ich rąk i nóg jeszcze nie doświadczyliśmy. Łomoczą po kolei i zasadnym zdaje się być pytanie nie kto wygra, tylko w jakim rozmiarze to uczyni…

15:40 Koledzy z Boiska – Rajkom Choroszcz

               Dotychczasowe mecze pokazały, że podopieczni Piotrka Kuźmy powinni stanowili mocny element drugoligowej układanki. Niestety w najbliższej kolejce do głosu dojdzie „hybrydowy charakter” drużyny. Wróbelki ćwierkają , że Koledzy będą „lepić” skład z powodu zobowiązań w innych miejscach . To szansa dla Rajkomu, który być może skorzysta z „Narwiańskiego” zaciągu…

16:30 Konceptbud – Ramis

               Konkretny sprawdzian dla „Siwego” i ferajny. Po meczach z knyszyńskimi zespołami na ich drodze stanie jeden z faworytów rozgrywek, czyli drużyna Konceptbudu. Zapowiada się bardzo pracowity dzień dla Kamila Markowskiego. „Budowlani” dysponują imponującą jak na te rozgrywki siłą ofensywną więc jest duże prawdopodobieństwo, że mimo jego dobrej postawy zobaczymy kilka bramek.

17:20 Cooltura Taxi – Rainter

               Oba zespoły w ostatniej kolejce pokazały się z dobrej strony. Zapewne będą chciały kontynuować zwycięską passę. Jest szansa, że podopieczni „Pietracha” wystąpią wreszcie z nominalnym bramkarzem. Dzięki temu możemy ujrzeć pojedynek Dawida Kosowskiego z Pawłem Lewandowskim. A może do głosu postanowią dojść inni, znakomici snajperzy, czyli Łukasz Mosiej i Paweł Zimnoch?

18:10 FC Kentucky – Poler-Art

               Faworytem jest ekipa „Kurczaków”chcąca zatrzeć złe wrażenie z ostatniej kolejki. Ciekawe czy zostały przeprowadzone rozmowy motywacyjne w szatni tak jak ostatnio zapowiadał Kamil Hujda? Dodatkowo byłby to miły prezent urodzinowy dla Adriana Moniuszko. Ich przeciwnicy walczą z czasem i liczą, że uda się wrócić do gry kontuzjowanym graczom… Motywacja u beniaminka level hard, bowiem gra idzie o pierwsze, ligowe punkty…

19:00 ZPS Biaform SA – Mają Rozmach             

               Na zakończenie bardzo ciekawe spotkanie. Obie drużyny w swoich przednich formacjach posiadają bramkostrzelnych graczy co zwiastuje świetne widowisko. Z jednej strony Ignacy Lech i Tomek Jasielczuk, z drugiej Andrzej Gołub i Michał Dymek. Być może kluczową rolę odegrają bramkarze, od których będzie zależało wiele…