Zapowiedź weekendu – Grupa A – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź weekendu – Grupa A

Kolejny DGW ( Double GameWeek) przed Nami. Ma być trochę chłodniej, ale wydaje Nam się, że nie powinniśmy pod koniec czerwca marzyć o temperaturach rzędu 20 stopni C… Wszystko poniżej 30 przyjmiemy z uśmiechem na ustach.

Weekend, w którym zapewne zapadnie większość rozstrzygnięć…

Dziś na tapetę weźmiemy grupę A.

Zaczniemy od Ramisu. Dwa mecze, które przyjdzie im rozegrać w najbliższy weekend to spotkania z Hurtownią Krokus oraz Adampolem Glovis. W żadnym z nich nie będą faworytem, ale już w zeszłym tygodniu pokazali, że wcale nie stoją na straconej pozycji. Ich zdecydowanym plusem jest to, że nic nie muszą a ich rywale wręcz przeciwnie. Szczególnie podopieczni Konrada Pawluczuka, dla których każdy mecz, do końca rundy wstępnej będzie tym o przysłowiowe życie.

Zostając przy Adampolu, to w sobotę zmierzą się z Cescomem Białystok. Przegrany tego pojedynku raczej nie zamelduje się w grupie mistrzowskiej, więc szykują nam się nie lada emocje i walka o każdy centymetr boiska. Na to spotkanie zapraszamy 26.06 o godzinie 17:10.

W ten weekend swoje dwa ostatnie mecze w rundzie zasadniczej rozegra FC DrTusz, który najpierw zmierzy się z obecnym liderem – drużyną Kabareczi ( sobota godzina 18:00), by w niedzielę o 15:30 rozegrać mecz z Konceptbudem. Jeżeli oba wygrają zakończą rundę wstępną z 10 punktami na koncie – to może być za mało, by w II fazie grać w najlepszej ósemce Prologu. Pozostało zdobyć jak najwięcej punktów i jak najlepiej przygotować się do jesiennych spotkań.

Kabareczi jest już pewne gry w grupie mistrzowskiej – jedyną niewiadomą pozostaje pozycja którą zajmą w grupie A. Teoretycznie to zespół z pierwszego miejsca powinien mieć „łatwiej” w drugiej rundzie, ale jak będzie w tym przypadku – przekonamy się dopiero w II rundzie. Póki co Kabareczi nie przegrało żadnego spotkania od startu rozgrywek Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. W Double GameWeek zmierzą się ze wspomnianymi „Doktorkami” a także w niedzielę z Cescomem Białystok o dość nietypowej godzinie ( 12:45 na prośbę Kabareczi). Czy także i w ten weekend pokażą skuteczną defensywę i zabójcze kontry ? ?

Jedynie 6 zdobytych punktów w nadchodzący weekend wspomnianego już dwukrotnie Cescomu pozwoli im utrzymać nadzieje na awans do grupy mistrzowskiej Prologu PLP. Zadanie w obydwu przypadkach łatwe nie będzie, ale jeżeli przyjdą w optymalnym składzie, to są w stanie powalczyć w tej grupie z każdym. Pierwsze wzmocnienia na II rundę już poczynili, czy będzie im dane zawalczyć w „elitarnym” gronie ??

Chłopaków ze Znienacki czeka – można powiedzieć – hardcorowy weekend. Najpierw bowiem, w sobotni wieczór podejmą drużynę M-Fire w meczu 7 kolejki, na którego transmisję zapraszamy już dziś ( godzina 18:50). Znienacka jest wraz z Ramisem najczęściej remisującą drużyną ( 3x) w grupie A a zarazem jedyną, której udało się urwać punkty dotychczasowemu liderowi – Kabareczi. Co więcej – w dalszym ciągu liczą się w grze o „TOP 4” w tej grupie. W niedzielne popołudnie na ich drodze stanie kolejny z faworytów – Hurtownia Krokus. Można więc powiedzieć, że przed Nimi weekend pełen pytań i odpowiedzi – w którym miejscu się znajdują i jak daleko zawędrują w inauguracyjnym turnieju Podlaskiej Ligi Piłkarskiej.

Jak ułoży się tabela grupy A przed ostatnią kolejką ?? Przekonamy się już w najbliższy weekend !