Zapowiedź weekendu – Grupa B – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź weekendu – Grupa B

„Ależ tu się będzie działo, Proszę Państwa…” (Bodzio, TiM Aquapomp & Turbo Podlasiak)

Taki weekend zapowiada Nam się w grupie B !

Zaczniemy może od tych, którzy teoretycznie powinni powiększyć swój dorobek punktowy o kolejne 6 oczek i zapewnić sobie miejsce w TOP 4 grupy B. Jakkolwiek niewdzięcznie to brzmi, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 4Technology powinni mieć „easy weekend” – grają bowiem z dwoma drużynami, które zamykają ligową tabelę – Piłkarzami po przeszczepie oraz Pyskatymi. Widzimy tu jednak pewne niebezpieczeństwo, bowiem poprzednie spotkania 4Technology z drużynami teoretycznie słabszymi kończyły się na styku, choć trzeba przyznać, że zawsze z happy endem. Czy w ten weekend potwierdzą swoją wysoką formę, którą prezentują od początku Prologu i na kolejkę przed końcem będą PEWNI miejsca w Grupie Mistrzowskiej?

FC Pyskaci, oprócz wspomnianego meczu z 4Technology podejmować będą LXT Poltank. Chłopaki z Knyszyna walczą o pierwsze, historyczne punkty w Naszych rozgrywkach i każdy mecz jest dla nich jak finał. Należy pamiętać, że punkty zdobyte z drużynami z miejsc 5-9 zostaną przepisane na start II rundy toteż Pyskaci mają o co walczyć. Czy zobaczymy wreszcie formę ze sparingów i festiwal goli w wykonaniu „Vard’ego z Knyszyna” ? ?

Piłkarze po przeszczepie również rozegrają spotkanie o 6 punktów – w niedzielę o godzinie 18:50 z Rajkomem Choroszcz. Obie ekipy straciły już szansę na grę w grupie mistrzowskiej, ale właśnie teraz zaczyna się dla nich batalia o „punkty plus” w II fazie i jak najlepszy start.

Może być tak, że po weekendzie LXT Poltank będzie mieć na koncie 12 punktów i włączy się do walki o TOP 4 grupy B. Dwa warunki do spełnienia to zwycięstwo z Pyskatymi oraz w niedzielę z Top Auto ( mecz kolejki – transmisja od godziny 17:10). Zwłaszcza to drugie spotkanie może być meczem o 6 punktów i kto wie, czy nie tym, które zadecyduje o miejscu obydwu drużyn na zakończenie rundy zasadniczej. Poltank pokazał już, że w momencie, gdy liczebność ich kadry jest na zadowalającym poziomie to mogą być groźni dla każdego. Potencjał piłkarski na pewno ku temu jest.

Wspomniana ekipa spod znaku Opla szykuje się być może do najtrudniejszego weekendu od początku Prologu. W sobotę bowiem podejmą obecnego lidera i jedyną drużynę z kompletem punktów – Aptel. Przy swoim obecnym dorobku 10 punktów dryfują pomiędzy awansem do TOP 4 a grą o niższe lokaty, ale w tym sezonie pokazali już, że faworyci na papierze nie mają z Nimi łatwo. Z Margo Adrenaliną wygrali, TiM Aquapomp’owi punkty również urwali. Jak zaprezentują się w meczu z podopiecznymi Jacka Borowskiego ?

A Aptel ? Oni od początku rozgrywek robią swoje – bezlitośnie wykorzystują każdą, nadarzającą się okazję i zwyciężają. Jak dotychczas żadna drużyna nie znalazła na nich sposobu. Najbliższy Double GameWeek zapowiada się jednak hardcorowo, gdyż na rozkładzie widnieje Top Auto i – grająca o życie – Margo Adrenalina. Na dzień dzisiejszy to Aptel rozdaje karty w tej grupie, ale wydaje się, że to właśnie ten weekend pokaże prawdziwą siłę i jakość drużyny Jacka Borowskiego. Czy po ósmej kolejce, w dalszym ciągu będą mieli na swoim koncie komplet punktów ?

Weekend prawdy także dla Margo Adrenaliny. Mecze z Tim Aquapomp oraz Aptelem dadzą Nam odpowiedź, czy Adrenalina w dalszym ciągu pozostanie w grze o miejsca w TOP 4 grupy B. Po wcześniejszych porażkach ( z 4Technology oraz Top Auto) najbardziej bramkostrzelna drużyna nie ma już miejsca na żadne potknięcie. Każda strata punktów może oznaczać brak awansu do najlepszej ósemki Prologu Podlaskiej Ligi Piłkarskiej. Na pewno byłaby to ogromna niespodzianka. Czy Błażej Borowski i spółka udźwigną ciążącą na nich presję ?

Jak będzie prezentowała się tabela po 8 kolejce ?? Ile przetasowań zobaczymy ? Czy Pyskaci zdobędą historyczne punkty ??
Na te i inne pytania poznamy odpowiedź już w najbliższy weekend. Musicie być z Nami !!

A jeszcze dziś kolejny KONKURS, na który serdecznie zaprasza jego sponsor – firma APTEL.