11. kolejka – zapowiedź II LIGI. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

11. kolejka – zapowiedź II LIGI.

Jesteśmy na wirażu sezonu orlikowego. 2/3  za Nami – w drugiej lidze pozostało pięć ostatnich kolejek… Tabela idealnie podzielona na pół – tych walczących o bezpośredni awans/ miejsce barażowe i tych, którzy do ostatnich chwil zmagać się będą z grą o utrzymanie w Podlaskiej Lidze Piłkarskiej…
Zaczynamy w sobotę o godzinie 11:10:

11:10 Bosch Service Tech-Car vs. Ramis
Jak rozpocząć, to od razu z wysokiego „C”. Bosch w chwili obecnej jest tuż za plecami prowadzącego FC DrTusz’a i są – obok bandy „Rudego” jedną z dwóch wciąż niepokonanych drużyn w II-ligowej stawce. Dwa punkty straty i cztery przewagi nad swoimi sobotnimi rywalami, którzy ostatnio, pomimo problemów kadrowych pokazali prawdziwe „cojones” i zremisowali z FC Bajaga. Ciekawy mecz, pachnie remisem, ale wynik może pójść w każdą stronę.

12:00 Vesta vs. FC DrTusz
Mecz z cyklu „Gramy z Miśkiem” part.XI – prowadząca z kompletem zwycięstw przed przerwą wakacyjną Vesta, która w rundzie „jesiennej”…ma komplet porażek kontra rozpędzony FC DrTusz mający same zwycięstwa po wakacjach i stosunek bramek 17:1… Teoretycznie za faworyta uchodzą podopieczni „Kambo”, którzy mają wystąpić na „galowo” i ładnie pokazać się przed okiem naszej czujnej kamery. Vesta chcąc jeszcze myśleć o awansie musi w tym meczu zdobyć punkty. Bo jak się przełamywać, to na liderze, co nie ?

12:50 Mają Rozmach vs. Wiara Piasta II
Pojedynek „somsiadów” w tabeli – ostatni z górnej jej połowy, czyli lokata ósma, którą okupuje Mają Rozmach podejmie „pierwszych” w połowie walczącej o utrzymanie, czyli nominalnie dziewiątą Wiarę Piasta II. Po czwartku wiemy już, że nie są to żadne rezerwy, nikogo i niczyje… Dzięki Kuba, że wyjaśniłeś, ale w sumie po Waszych ostatnich meczach to i tak byśmy nie posądzali Was o bycie czyimś drugim garniturem… To może być wyrównane spotkanie – obie ekipy mają czym postraszyć. Mają Rozmach po zeszłotygodniowej wiktorii nad Konceptbudem może nabrać pewności siebie. Mecz z cyklu ” must have” jeżeli ktoś interesuje się rozgrywkami II ligi. Polecamy już dziś.

13:40 FC Bajaga vs. FC Grubassy
W tym meczu „Baba Jaga” nie może już pozwolić sobie na stratę punktów jak przed tygodniem z Ramisem. Z drugiej strony – FC Grubassy walczą o przysłowiowe życie – 8 zdobytych punktów jeszcze o niczym nie przesądza i przed niczym nie chroni… Trzeba ciułać punkty gdzie się da. Faworyt FC Bajaga, ale ich rywale też nie stoją na straconej pozycji.

14:30 FC Progress Białystok vs. CEDC Polmos Białystok
O matko ! To jest dopiero meczycho – o trzy, sześć a nawet dziewięć punktów w ligowej tabeli. Progress z czterema oczkami okupuje przedostatnią lokatę – CEDC ma tych punktów tylko o trzy więcej i w przypadku porażki to właśnie oni spadną na 15 miejsce. Progress z frekwencją problemów nie ma – CEDC wręcz przeciwnie, w ostatnich meczach ciężko znaleźć choć jedną, żywą duszę i ciało na ich ławce rezerowych. Co zwycięży ? Ilość, czy jakość ? Kto chwilowo złapie oddech ?

15:20 Waleczne Orły – ZPS Biaform SA
Orły walczące, orły na czterech literach jeżdżące. Każde punkty są ważne i po każde trzeba się schylić – nic tu nie ma za darmo. A już na pewno, gdy naprzeciwko staje ZPS Biaform. Oni po cichutku, boczkiem, boczkiem i cyk – doszusowali do 5 miejsca w tabeli i mogą sporo namieszać w walce o awans. Śmiemy twierdzić, że będą jednymi z tych, którzy te karty będą rozdawać. Potencjał ogromny, jakość, technika. Z sezonu na sezon wyglądają coraz lepiej i dziś można śmiało mówić, że to czołówka II ligi. Czy stać ich na coś więcej ? Na razie trzeba pokonać Waleczne Orły i zobaczyć, jak ułoży się tabela po 11. kolejce…

16:10 Konceptbud – OSMAR
To nie jest tak, że Osmar wygląda źle – że ich gra, odzwierciedla ich obecną, ostatnią pozycję w tabeli. Chłopaki naprawdę potrafią grać w piłkę. Być może brakuje im szczęścia, być może płacą frycowe beniaminka… W 11. kolejce zmierzą się z największym rozczarowaniem II-ligowych rozgrywek w tym sezonie, czyli zespołem Konceptbudu. Kadra spokojnie na czub II ligi, nawet na I ligę. 10 zdobytych punktów w 10 rozegranych meczach chluby nie przynosi. Problemy kadrowe, organizacyjne – wszystkiego po trochu. Team spirit zaczyna gasnąć i jeśli szybko nie znajdzie się w tej drużynie jakiś „Braveran” to ten konar może już nie zapłonąć do końca sezonu… Mecz z Osmarem da Nam odpowiedź, na co jeszcze możemy liczyć w ich przypadku.

17:00 Unibep Bielsk Podlaski – INTaF
Świeżo upieczony Mistrz Polski branży budowlanej – Unibep Bielsk Podlaski podejmie INTaF, który w rundzie jesiennej „leci” ze wszystkim po kolei. Komplet zdobytych punktów przez „Vovkę i przyjaciół”, szybkie doszusowanie do czołówki II ligi – tego mało kto się spodziewał po słabej wiośnie. Kto więc będzie faworytem ? Mistrz Polski z Bielska Podlaskiego, czy rozpędzona czerwono-biała maszyna ? Dziś ciężko Nam postawić cokolwiek na kogokolwiek – być może będzie decydować dyspozycja dnia…

Niedziela 24/09 godzina 11:10, zaległe spotkanie 10. kolejki
FC Grubassy – Unibep Bielsk Podlaski
Mecz, który pierwotnie miał być rozegrany przed tygodniem, ale właśnie wtedy Unibep zdobywał Mistrzostwo Polski branży budowlanej w Zakopanem. Nie będą więc mieli chłopaki za wiele czasu na regenerację, ale skoro pod Wielką Krokwią można było grać dwa dni z rzędu – to u Nas tym bardziej. Która drużyna lepiej rozłoży siły w ten weekend ?? W tabeli góruje Unibep, jednak Grubassy to nieobliczalna drużyna, która zapewne z chęcią przyjmie skalp w postaci Mistrza Polski. Tak właśnie zakończymy 11. kolejkę II ligi i rozpoczniemy niedzielne granie w I lidze… Ale o tym, już jutro…