12. kolejka II liga – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

12. kolejka II liga

II LIGA

Na stole pozostało 12 punktów do zgarnięcia – w II lidze może zmienić się jeszcze wszystko. Między siódmym w tabeli Ramisem a piętnastym GTS’em są tylko 4 punkty różnicy. Wspaniały, wyrównany sezon…

14:00 FC Grubassy vs. Unibep Bielsk Podlaski
Pierwsi po punkty schylą się gracze Grubassów i Unibepu. Ci pierwsi, to właściwie obecnie są ostatni i już ze sporą stratą do piętnastych w tabeli chłopaków z garażowego towarzystwa. Nadzieja umiera ostatnia, ewentualnie pozostanie rozegranie meczu o pozostanie w PLP. Unibep troszkę odetchnął po ostatnim ( nieoczekiwanym) zwycięstwie z CEDC, ale 13 punktów w obecnym sezonie daje tyle co nic – trzeba walczyć dalej.

14:40 Konceptbud vs. INTaF
Mecz kolejki – bo jak inaczej nazwać spotkanie trzeciego w tabeli Konceptbudu z bezdyskusyjnym dominatorem – INTaF’em ? Mecz ten sponsoruje – a jakżeby kto inny, jak nie Nasz „Misiek”, czyli Whie Bear Coffee Białystok. Czy Konceptbud będzie pierwszą drużyną, której uda się urwać jakiekolwiek punkty liderującemu INTaF’owi ?

15:20 GTS Nowa Wygoda vs. Waleczne Orły
Na nic zdała się ostatnia wygrana GTS’u – wciąż okupują Oni miejsce spadkowe i każdy kolejny mecz muszą traktować jak finał Mistrzostw Świata. Przeciwnik – Waleczne Orły, niby w górnej połowie tabeli, ale tylko cztery punkty różnicy, tak czy siak – na pewno będą faworytem. Czy potwierdzą to na parkiecie ?

16:00 Wiara Piasta II vs. ZPS Biaform SA
Trzy kolejne zwycięstwa szybko wywindowały zespół z osiedla Piasta II na dziewiąte miejsce w tabeli i do swoich rywali tracą jedynie cztery „oczka”. Ta dobra passa pokazała, że w tej drużynie jest ogromny potencjał. ZPS po raz kolejny ociera się o czołówkę, ale ich końcówki sezonu częściej przypominają grę o utrzymanie niż o awans…

16:40 FC Bajaga vs. Promil
Lekki kryzys ( dwie porażki z rzędu), kontra głęboki kryzys ( sześć kolejnych porażek). Brak remisów w obecnej kampanii każe nam wierzyć, że któraś z ekip wreszcie się przełamie. Większe szanse daje się drugiej w tabeli Bajadze, ale walczący obecnie o utrzymanie Promil wcale nie musi być łatwym przeciwnikiem…

17:20 FC Progress Białystok vs. Rainter
Spotkanie dwóch, najbardziej nieobliczalnych drużyn w II lidze. Pierwsi lubią sobie zremisować, drudzy zaś umieją wygrywać z zespołami rozstawionymi wyżej. Póki co, ani jedna ani druga taktyka nie jest skuteczniejsza i obydwa zespoły, z dwunastoma punktami na koncie muszą bić się o utrzymanie. Zwycięstwo którejś z nich pozwoli na chwilę odetchnąć przed ostatnią prostą sezonu halowego.

18:00 Ramis vs. CEDC Białystok
Jeszcze dwa tygodnie temu powiedzielibyśmy, że to zespół z Elewatorskiej jest murowanym faworytem, ale dziś… Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, Ramis odniósł cztery, kolejne zwycięstwa i w ligowej tabeli traci juz tylko trzy punkty do CEDC… A tam… „In Sakoś, we trust” chciałoby się powiedzieć… Tam Damian ciągle walczy o koronę króla strzelców, kanadyjki… Czy koledzy pomogą mu w ten weekend ??

18:40 Mają Rozmach vs. Osmar
Niedzielę zakończymy meczem – a jakżeby – o 6 punktów, albowiem zmierzą się ze sobą zespoły grające o „coś”. Pierwsi o awans, albo baraż, no w najgorszy wypadku o medale 😉 Drudzy zaś o życie, o być, albo nie być. Obie ekipy będą znały już inne rozstrzygnięcia w II lidze, kto więc będzie miał wyższą motywację i/lub cięższą sytuację ?