13. kolejka I LIGI – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

13. kolejka I LIGI

Coraz goręcej również w pierwszej lidze. Trzy kolejki do końca, pauzuje Rajkom Choroszcz a na górze ścisk jak w autokarze do Lichenia…
W grze o mistrza wciąż pozostają cztery, może pięć drużyn, chociaż ciężko wierzyć, że TIM może to jeszcze chwycić. Prowadząca dwójka Adampol Glovis i Hurtownia Krokus swoje mecze w 13. kolejce rozegrają z zespołami z dolnej połowy tabeli. Lider podejmie Poltank o godzinie 13:40 i raczej nie powinni mieć w tym meczu większych problemów. Kadra ma być pełna a sami wiemy, że ich rywale ostatnimi czasy ze skompletowaniem optymalnego zestawienia mają spory problem.
Druga w tabeli Hurtownia Krokus podejmie M-Fire. Do sezonu halowego był to rywal idealny dla „Krokusów”, ale ostatnio „Zapałkom” udało się wygrać. Ten sezon gracze w rózowych koszulkach muszą spisać na straty, albowiem 12 miejsce i tylko 11 zdobytych punktów za taki uznać należy. Powinno być łatwo, pięknie i przyjemnie dla Krokusów, ale sami wiemy jak styl M-Fire potrafi być niewygodny dla ich rywali.
Kolejny w tabeli Santos również ma do rozegrania mecz z zespołem z dołu tabeli, ale CF Bojary w tym sezonie zdają się mieć patent na czołówkę. Zwycięstwo z Aptelem, remis z Multicco Group i minimalna porażka z Hurtownią Krokus – to wszystko sprawia, że drużyna Arka Gimiera nie pozostaje bez szans w starciu z Santosem, który wystąpi bez zawieszonego za kartki Patryka Hryckiewicza. Czy biało-czarni zdołają dotrzymać kroku prowadzącej dwójce i za tydzień zagrać być może w meczu sezonu z Adampolem Glovis ?
Teoretycznie najcięższe zadanie czeka Multicco Group, które podejmie siódme w tabeli 4Technology. „Technologiczni” to drużyna niewygodna dla każdego, ale również nieobliczalna i z dużym potencjałem. Przy dobrych wiatrach mogą być nawet w pierwszej piątce sezonu orlikowego. Multicco zaś po zeszłotygodniowej porażce z Adampolem i remisem z Bojrami w poprzedniej kolejce postawiło się w nieciekawej sytuacji. Z prowadzącej czwórki to właśnie Oni mają najcięższy terminarz i kto wie jak zakończy się dla nich ta ostatnia prosta.
Ciekawie zapowiada się także mecz pomiędzy piątym w tabeli TiM Aquapomp a ósmym Top Auto. Zwycięstwo „Pomp” pozwoli im utrzymać kontakt z czołówką i być w calkiem komfortowej sytuacji przed – być może – meczem sezonu z Multicco Group, do którego w chwili obecnej tracą jedynie dwa punkty. „Opelki” myślami są zapewne już na hali VI LO – tam czują się jak w domu i tam są dużo mocniejsi aniżeli na Arenie Kluka. Ale Top Auto to także jakość, to supersnajper Łukasz Skrzypek, to młodość w osobach Pawła Kamieńskiego czy Łukasza Pilipiuka. Ich nigdy nie można lekceważyć…
W dwóch pozostałych spotkaniach mamy zdecydowanych faworytów – PTH Maltrans nie powinien mieć problemów z grającą już tylko o honor Coolturą taxi ( brak zgłoszenia do turnieju halowego) a Aptel – ze zdegradowanym właściwie Rainterem. Tu wyniki powinny potoczyć się zgodnie z przewidywaniami – ale sami wiemy, że takie mecze są często najcięższe…
Jak finalnie potoczy się ta kolejka ? Dla kogo „13” okaże się szczęśliwa a dla kogo pechowa ? Czy ktoś wypisze się z walki o mistrzostwo ?