13. kolejka II LIGI – Zapowiedź – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

13. kolejka II LIGI – Zapowiedź

14:00 CEDC Polmos Białystok vs. Wiara Piasta II
W pogoni za barażami, ze zmienną formą, ale skuteczności CEDC odmówić nie można. Pojedynek właściwie na noże – zupełnie inne cele, Wiara Piasta II wciąż niepewna pozostania w II lidze, tabela wciąż spłaszczona. Kto będzie bardziej zmotywowany ?

14:40 Osmar vs. FC Bajaga
Ciężkie zadanie przed „Osmarowcami” – trzy kolejne porażki nie napawają optymizmem przed spotkaniem z wiceliderem FC Bajaga. Bajagą, która gra właściwie o zapewnienie sobie bezpośredniego awansu, która w ostatniej kolejce przejechała się po Promilu aplikując im 9 goli… Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Osmar powinien szukać punktów gdzie indziej…

15:20 Promil vs. FC Progress Białystok
Siedem kolejnych porażek Promilu – no serio, ciężko Nam wytłumaczyć co się stało, że nagle się… no sami wiecie… Promil wszedł z buta do II ligi, dał powiew świeżości, zadziorności i charakteru, ale im głębiej w las, tym gorzej. Progress za to zaskakuje i to wciąż na plus. Obecnie 15 punktów gwarancji utrzymania im nie daje, ale kolejne dopisane punkty na pewno pozwoliłyby na spokojniejszą końcówkę sezonu. Faworyt – FC Progress Białystok.

16:00 ZPS Biaform SA vs. Mają Rozmach
Jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki – przynajmniej na papierze. Szósty w tabeli ZPS kontra trzeci Mają Rozmach. Tomasz Jasielczuk vs. Piotr Biełasz. Czy Biaform jest w stanie włączyć się jeszcze do walki o baraż ? A może to Ci, co Mają Rozmach pokażą, że na trzecim miejscu w ligowej tabeli jest zbyt ciasno i wybiją to swoim sobotnim rywalom ?

16:40 Waleczne Orły vs. FC Grubassy
Mecz, w którym gospodarze mogą pozbawić wszelkich złudzeń ostatnią ekipę w tabeli. Przed tygodniem odprawili z kwitkiem przedostatni GTS Wygoda, więc dlaczego by nie powtórzyć tego samego z Grubassami ? Ci powoli mogą przygotowywać się już do rozegrania barażu o utrzymanie w PLP a mecze z takimi drużynami jak Waleczne Orły na pewno wyjdą im na dobre.

17:20 Unibep Bielsk Podlaski vs. Ramis
Sąsiedzi 🙂 W tabeli oczywiście, taka sama ilość punktów, ale to wciąż za mało, by myśleć o spokojnym utrzymaniu. Można więc zakładać, że będzie to wyrównane spotkanie. Po serii czterech kolejnych zwycięstw Ramis został zatrzymany przez CEDC – jak zareagują na porażkę pokaże Nam mecz z Unibepem.

18:00 Rainter vs. Konceptbud
Wygrać z Bajagą, by później przegrać z Progressem – to umie tylko Rainter. Dwanaście punktów w dwunastu rozegranych dotychczas spotkaniach chluby spadkowiczom z I ligi nie przynosi. O 10 więcej w swojej kolekcji posiada Konceptbud, który ma wciąż realne szanse na zajęcie miejsca gwarantującego rozegranie baraży o awans do I ligi. Pytanie tylko, czy zechcą podjąć rękawice ?

18:40 INTaF vs. GTS Nowa Wygoda
Niepokonany INTaF – baaa, INTaF z kompletem punktów podejmie beniaminka z garażu, Wygody czy z miejsca piętnastego w II lidze. Zapowiada się więc na pojedynek Goliata z Dawidem, do tego zwycięstwo INTaF’u daje im mistrzostwo II ligi. GTS… no trzymamy kciuki, bowiem dopóki piłka w grze, to – jak śpiewała Anita Lipnicka – wszystko się może zdarzyć…