I LIGA – 13. kolejka – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

I LIGA – 13. kolejka

13. kolejka – komu okaże się pechowa ?

Pauza mistrzowskiej już Hurtowni Krokus, arcyciekawy pojedynek o miejsca na podium i równie ciekawa walka o utrzymanie. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki…

15:00 Adampol Glovis vs. Multicco Group
Na pierwszy ogień bohaterzy niedzielnego „Gramy z Miśkiem”. Historia pojedynków zdecydowanie na korzyść Adampolu – pięć zwycięstw przy jednej porażce, do tego obecny sezon dużo lepszy w wykonaniu podopiecznych „Kondzia”, którzy wciąż biją się o drugą lokatę. Multicco po odejściu Przemka Zaręby nie wygląda obecnie na drużynę, która może poważnie zagrozić Adampolowi. No chyba, że kamery podziałają na nich na tyle motywująco, że sprawią niespodziankę…

15:40 Vesta vs. Santos
Jedni o życie, drudzy o pierwsze zwycięstwo w sezonie, o godną jego końcówkę i o to, by nie pożegnać się z PLP bez zwycięstwa. Vesta w każdym z trzech pozostałych spotkań gra o życie – to, że atakować umieją pokazali już nie raz. Problem stanowi wciąż defensywa, która w spotkaniu z Santosem zostanie zaopewne wystawiona na ciężką próbę.

16:20 M-Fire vs. 4Technology
Jak poradzi sobie obecny lider klasyfikacji strzelców – Patryk Fabiszewski z defensywą 4Tech’u ? Obie drużyny preferują grę z kontry, obie mają również kim postraszyć w ofensywie. „Technologiczni” w zeszłym tygodniu odpoczywali – być może ta pauza podziała na nich zbawiennie. „Zapałki” w gazie, Fabisz w gazie – czy to wystarczy na 4Tech ?

17:00 Bosch Service Tech-Car vs. FC DrTusz
O życie walczy również Bosch, który będzie już znał wynik spotkania pomiędzy Vestą i Santosem. Paweł Moskal i spółka w starciu z „Doktorkami” nie stoją jednak na straconej pozycji. DrTusz po dobrym starcie obniżył nieco loty i obecnie zajmuą miejsce w dolnej połowie tabeli. Ich pojedynek w II lidze był zacięty i fascynujący i właśnie na takie widowisko liczymy w trzynastej kolejce.

17:40 PTH Maltrans Znienacka vs. Top Auto
Zarówno jedni jak i drudzy ponieśli porażki w poprzedniej kolejce i mocno skomplikowali sobie końcówkę sezonu. Obu również zostały do rozegrania jedynie dwa spotkania. Pojedynek ten może mieć więc ogromne znaczenie w kwestii miejsc w TOP6. W chwili obecnej Top Auto ma dwa punkty więcej od swoich niedzielnych rywali, ale chcąc myśleć o czymś więcej niż miejsce w pierwszej szóstce – ten mecz musi po prostu wygrać.

18:20 TIM vs. Aptel
Gospodarze wciąż niepewni ligowego bytu, wciąż muszą walczyć, ale jak wiemy – walczyć akurat uwielbiają. Sezon ten można zapewne spisać na straty – dolne rejony I-ligowej tabeli to nie jest szczyt marzeń żółto – czerwonych. Podobnie jest w przypadku Aptela – dopiero dziewiąta lokata nie satysfakcjonuje tam nikogo. Po świetnym starcie sezonu „Dżacek” liczył na pewno na coś więcej a obecnie Aptel ma więcej porażek niż odniesionych zwycięstw. Na pewno potencjalne zwycięstwo z TIM’em dodałoby skrzydeł na końcówkę obecnego sezonu.

19:00 CF Bojary vs. Poltank
Przed poprzednią kolejką większość dopisywała Bojarom trzy punkty ( mecz z Vestą, przyp.red) ale po niespodziewanej porażce chłopaki mocno skomplikowali sobie końcówkę sezonu. Teraz trzeba będzie zmierzyć się z nieobliczalnym Poltankiem, który trzy ostatnie spotkania wygrał i awansował na ósme miejsce w ligowej tabeli. Zapowiada się więc emocjonujące widowisko i walka na całej długości i szerokości parkietu VI LO.