Genticus PTH Maltrans też zagra! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Genticus PTH Maltrans też zagra!

We wcześniejszych wpisach poznaliście osiem ekip spoza naszego miasta, które zaprosiliśmy do rywalizacji o I Mistrzostwo Polski Północno-Wschodniej Szóstek. Losowanie grup już jutro, więc pora przyjrzeć się ekipom z Białegostoku, które wezmą udział w tym evencie piłkarskim, bowiem stolica województwa podlaskiego wystawia do niego swój galowy garnitur.

Poznajcie więc pierwszą z nich.

Niby goście a jednak przy Arenie Kluka mogą się czuć jak u siebie w domu. W rozgrywkach prowadzonych po drugiej stronie miasta Białegostoku, w tym roku nie mieli sobie równych. 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem robi wrażenie. Do tego najlepsza ofensywa i zdecydowanie najmniej bramek straconych w 15 spotkaniach ligowych.

Pierwszy człon ich nazwy to bogata i długa historia drużyny jak i cyklicznych turniejów organizowanych w Białymstoku przez TSR Genticus. Druga z kolei – bardziej znana z PLP to firma transportowa Opiekuna zespołu – Wojtka Malinowskiego. Jako jedni z nielicznych starają się pogodzić rozgrywki amatorskie w Białymstoku. W zakończonej w niedzielę I Lidze Szóstek II Edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej zajęli 9. pozycję, z kolei rozgrywki na boisku przy Pułaskiego zdominowali. Zgodnie z obowiązującym regulaminem Mistrzostw, w nadchodzący weekend zobaczymy ich przy Arenie Kluka w składzie mistrzowskim tych drugich rozgrywek, ale znajdziemy w nim także zawodników z innych drużyn występujących w I lidze PLP, którzy po drugiej stronie miasta Białegostoku grali w ich barwach.

Przed Wami Drużyna nr.9 – Mistrz I Ligi Szóstek Białostocka Liga Sportu – Genticus PTH Maltrans!

Partnerami Mistrzostw są:

Województwo Podlaskie

Podlaski ZPN

Soccer Białystok

33 Krany. Craftb33r Tap Pub

Mazurski Browar

Predator Energy Drink

Delikatesy u Chłopców – Zakupy na dowóz