Master Liga Ełk Partnerem Ligowym PLP! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Master Liga Ełk Partnerem Ligowym PLP!

Na dobry początek ostatniego tygodnia wakacji mamy do przekazania uczestnikom Podlaskiej Ligi Piłkarskiej i całej naszej społeczności bardzo gorące wieści odnośnie wydarzenia nad którym pracowaliśmy i które dopracowywaliśmy przez ostatnie miesiące.
Mamy oto bowiem ogromną przyjemność przedstawić naszego Partnera Ligowego – MASTER LIGA EŁK!!!
Są od nas o rok bogatsi w doświadczenia o czym świadczy ich krótka aczkolwiek nieco dłuższa od naszej historia:
Od lat w Ełku prowadzone były rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłkarskiej oraz Playarena Ełk. Dwie można powiedzieć konkurencyjne ligi. Organizatorzy zauważyli jednak, że obie ligi zaczęły mocno podupadać więc stwierdzili, iż koniecznością jest stworzyć jedną ligę wspólnie, aby móc reaktywować ełcką piłkę orlikową, która bądź co bądź umierała (niektórzy nawet twierdzili, że umarła).
Od sezonu 2020/21 powstała więc w Ełku tylko jedna liga, która najpierw nosiła nazwę Playarena Ełk, a następnie zmieniła nazwę i logo na Master Liga Ełk (Ełcka Liga Szóstek).
Rok temu Organizatorzy Master Ligi mieli jasny przekaz:
Chcemy stworzyć unikalny produkt, który trafi do jak największej liczby zawodników nie tylko z Ełku ale i całego regionu. Chcemy wyciągnąć ludzi na boiska aby Ci mogli spełniać swoje marzenia i powalczyć o coś więcej niż gwarantuje im cotygodniowa gierka towarzyska z kolegami a czasami też trafi się perełka, która później trafia do profesjonalnego klubu piłkarskiego.”

Nic dodać, nic ująć! Widzimy w tych słowach wiele podobieństw do naszych planów i zamiarów stąd też dziś początek naszej współpracy ligowej!

W ramach zapoczątkowanej dziś współpracy, na dniach w PLP powstanie oficjalna Reprezentacja Ligowa, która będzie rywalizować z Reprezentacją Master Ligi Ełk w towarzyskich meczach pokazowych przy okazji rozgrywek organizowanych przez obie strony. Pierwszy pojedynek już niebawem, o czym w odpowiednim czasie się dowiecie. 😊
Dodatkowo naszym wspólnym zamiarem jest zorganizowanie I Otwartych Mistrzostw Polski Północno-Wschodniej, które odbędą się latem przyszłego roku i będą kontynuowane w kolejnych latach, co rok w innej lokalizacji!
Zaproszenie do nich otrzymają nie tylko drużyny uczestniczące w rozgrywkach PLP i Master Ligi ale także i te grające w innych ligach amatorskich na terenie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Można powiedzieć, że z Organizatorami ełckiej Master Ligi nadajemy na tych samych falach. Mamy wiele takich samych spostrzeżeń odnośnie profesjonalnej organizacji turniejów piłkarskich i od dziś wspólnie będziemy działać w ramach podjętej współpracy.
Spełnia się dziś tym samym kolejny z wielu naszych planów, by jako Podlaska Liga Piłkarska wyjść poza Białystok i najbliższe naszemu miasto okolice, dumnie reprezentując nasz Region na amatorskich boiskach innych województw!

MASTER LIGA EŁK,
jesteśmy niezwykle radzi z zawiązanego dziś porozumienia i już nie możemy się doczekać zarówno pierwszego oficjalnego meczu pomiędzy naszymi Reprezentacjami jak i naszych wspólnych, przyszłych owoców współpracy ligowej!
Do zobaczenia już wkrótce na boisku!
😊