OSTATNIA KOLEJKA TURNIEJU HALOWEGO !! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

OSTATNIA KOLEJKA TURNIEJU HALOWEGO !!

Przed Nami ostatnia seria gier na parkiecie VI LO w I edycji. Za tydzień dzień finałowy, mecz barażowy oraz „Mecz Gwiazd”, ale nim to nastąpi, w najbliższą niedzielę 13/03/2022 od godziny 12:00 gramy ostatnią, 16 kolejkę. I zbieramy na zwierzaki z białostockiego schroniska. Pamiętajmy !

1 LIGA

GRUPA SPADKOWA

12:00 4TECHNOLOGY – TIM AQUAPOMP
Mecz, który można nazwać spotkaniem o pierwszą „dziesiątkę” I ligi. Miejsce, które żadnej z drużyn na pewno nie interesowało przed sezonem. Zarówno „Techniczni” jak i „Pompy” mają swoje problemy kadrowe, ale na pewno ostatniego meczu nie odpuszczą.

12:40 POLTANK – FC DR.TUSZ
Drużyna Piotrka Ryszkowskiego ma dobry sezon za sobą. Wzmocnienia poczynione w zimowym okienku transferowym walnie przyczyniły się do wydrapania się ze strefy spadkowej. W dodatku Bartosz Wałkuski wciąż walczący o koronę króla strzelców ( zarówno sezonu halowego jak i całej, pierwszej edycji). W obydwu przypadkach rywalizuje z graczami AdampoluDominikiem Niemyjskim ( I liga) oraz Damianem Brulińskim ( I edycja). Naprzeciwko siebie będzie miał zadziornych obrońców „Ekipy Rudego„, który ten mecz muszą potraktować jako oficjalny test przed przyszłotygodniowymi barażami o pozostanie w Elicie PLP. Jeśli uda im się powtrzymać super-strzelca Poltanku, to będzie znaczyło, że są w stanie przeciwstawić się każdemu.

13:20 ZNIENACKA – APTEL
Nie „leży” zespołowi „Dżacka” ekipa „Owsieja„, z którą na chwilę obecną mają bilans 0 zwycięstw, 0 remisów i aż 3 porażki. Każda z tych przegranych miała swój ciężar gatunkowy, więc Aptel na pewno będzie chciał się przełamać. Wygrana więcej niż jedną bramką pozwoli „Niebieskim” przeskoczyć w tabeli zespół spod znaku „Dzika„. „Owsiej” i spółka wciąż mogą zakończyć sezon na pierwszym miejscu w grupie spadkowej. Czy będą mogli skorzystać w tym meczu ze swojego „Piastowego” zaciągu ?

GRUPA MISTRZOWSKA

14:00 M-FIRE – TOP AUTO
Pierwszy z meczów o wszystko. „Zapałki” walczą o 3 miejsce w klasyfikacji rocznej, „Opelki” zaś o miejsce na najniższym stopniu podium w turnieju halowym. M-Fire musi być wyżej w tabeli niż Multicco, więc trzymają kciuki za Hurtownię Krokus. Top Auto – wręcz przeciwnie – mocno kibicuje graczom Multicco, by urwali punkty „Krokusom„. W każdym scenariuszu każda z nich musi wygrać. Jakie będzie finalne rozstrzygnięcie ?

14:40 HURTOWNIA KROKUS – MULTICCO GROUP
Ceres” i spółka nie walczą już co prawda o mistrza turnieju halowego, ale każdy puchar w kolekcji to zawsze wartość dodana. Wygrana z Multicco siedzi w ich głowach od początku PLP – w trzech dotychczas rozegranych meczach „Krokusy” nie wygrały ani razu – ba, nie strzeliły nawet gola. Czy w końcu uda im się przełamać klątwę „Multicco” ? Może rozstrzygnięcie meczu M-Fire z Top Auto wywinduje ich morale i skupienie na najwyższy, możliwy poziom ?

15:20 ADAMPOL GLOVIS – MARGO ADRENALINA
Mecz o mistrza ! Opis w niedzielę, w oddzielnym newsie. Mecz transmitowany będzie na naszym kanale YT !!

2 LIGA

W ostatniej kolejce pozostała już jedna niewiadoma. Kto awansuje bezpośrednio, a kto skonfrontuje się FC Dr Tusz w meczu barażowym. Ten korespondencyjny pojedynek stoczą między sobą CF Bojary i PTH Maltrans.

GRUPA SPADKOWA

16:00 KS GRABÓWKA OLD BOYS – FC KENTUCKY
Spotkanie o trzecie miejsce w grupie spadkowej. W rundzie zasadniczej był remis 3:3. Standardowo jakość meczu zależy od składu, który nazbiera Błażej Chmielewski. Jeśli przychodzą swoim najsilniejszym zestawieniem są groźni dla każdej drużyny. Jednak częściej są oskubanymi ”Kurczakami”. Na taki układ liczy znakomicie radzący sobie ostatnio duet „Oldbojów” – Tomek Jasielczuk i Mateusz Uścinowicz.

16:40 CEDC POLMOS BIAŁYSTOK – FC PYSKACI
Sympatyczna drużyna z Knyszyna ma jeden cel na ten mecz. Punktami pożegnać rozgrywki halowe. Jeśli w bramce dobrze zaprezentuje się Daniel Lewkowicz, a w ataku współpracować będą Mateusz Komarowski i Kacper MieczkowskiPolmosowcy” mogą mieć nie lada kłopoty. Spowoduje to, że Francesco Guarrera i koledzy będą musieli się sprężyć. Oni również mają ciągle szansę na trzecie miejsce w tabeli.

17:20 BESTRADA PUB RAJKOM CHOROSZCZ – RAMIS
Pojedynek dwóch czołowych zespołów w tabeli. Kibice zapewne liczą na powtórkę z rundy zasadniczej kiedy po znakomitej strzelaninie mecz zakończył się wynikiem 4:4. Naprzeciwko siebie staną znakomici strzelcy, z jednej strony Przemek Backiel z drugiej Bartek Łapka. Ich zapędy strzeleckie postarają się powtrzymać odpowiednio Patryk Jackowski i Kamil Markowski. Zapowiada się ciekawe widowisko.

GRUPA MISTRZOWSKA

18:00 COOLTURA TAXI – PTH MALTRANS
Pierwszy z meczów „o coś”. Zawodnicy Maltransu po znakomitym finiszu, w którym pokonali Santos i CF Bojary ciągle mają szanse na bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. By tak się stało muszą jednak wygrać z zespołem „Taksówkarzy”. Zadanie nie będzie łatwe, bo w ich bramce ostatnio znakomitą formą popisuje się „Masło”. Wybór do drużyny ostatniej kolejki na pewno go jeszcze bardziej zmobilizuje. Zadanie będzie poważne, bo czeka go próba zatrzymania duetu Arek Cichoński i Michał Grodzki. Czy Cooltura ponownie dowiezie do pierwszej ligi? 😊

18:40 KONCEPTBUD – FORTECA PAINTBALL
Budowlani” są największą niespodzianką in minus w fazie mistrzowskiej. Wchodzili do niej z pozycji faworyta do bezpośredniego awansu , natomiast kończą w dole tabeli. Jednak zapewne w ostatnim meczu będą chcieli pokazać jakość i dać zapowiedź , że na orliku ponownie będą groźni dla każdego. Podobny plan mają ich przeciwnicy i ich najlepszy gracz Paweł Lewandowski.

19:20 SANTOS – CF BOJARY
Najważniejszy mecz, czyli crème de la crème drugoligowych rozgrywek. Czy Santos z zapewnionym awansem podejdzie ulgowo do ostatniego spotkania, czy z przytupem będą chcieli zakończyć swoją drugoligową przygodę? CF Bojary nie miały jeszcze możliwości sprawdzić siły „Moksików”. W rundzie zasadniczej przez swoje gapiostwo zapłacili walkowerem. Zdecydowanie najciekawszym punktem tego meczu będą pojedynki superstrzelca Adama Puchajdy z najlepszym bramkarzem zaplecza 1 ligi – Dawidem Klikowskim.