Najlepsze „piątki” 15 kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Najlepsze „piątki” 15 kolejki

Nim zdążyliśmy się nacieszyć sobotnim „TOP 5” a już pora na najlepszych niedzielnych zmagań.

1 LIGA

Jeśli w 14 kolejce Piotrek Gorzelski błysnął formą, to w meczu z Hurtownią Krokus ten blask był po prostu oślepiający. „Gorzała” uwijał się jak w ukropie kilkukrotnie ratując zespół w niesamowity sposób. Swoją pewną grą pozwolił na wyżej ustawioną linię obrony Margo. Wybór bramkarza kolejki dawno nie był taki prosty.
Za defensywę naszej drużyny będzie odpowiadał Mariusz Michajłow z Aptelu. W meczu z Poltankiem musiał wykazać się nie lada umiejętnościami. Ekipa Piotrka Ryszkowskiego rzuciła na nich wszystko co najlepsze w ataku. Powstrzymanie Wałkuskiego, Szczepanika, Kaniewskiego czy Filipczuka wymagało wejścia na obronny poziom ekspert. Zero z tyłu oznacza, że „Maniek” zdał egzamin wzorowo.
W ataku jako pierwszy ląduje gracz Adampol Glovis. Jednak co jest dużym zaskoczeniem tym razem nie będzie to „Domin”. Po meczu z M-Fire na wyróżnienie najbardziej zasłużył Adam Kuczyński. „Kuczko” swoją zwinnością uprzykrzał jak mógł życie obrońcom „Zapałek”. Bramka i asysta to tylko „truskawka na torcie” 😊
Nie ma zimy, a w Podlaskiej Lidze Piłkarskiej ciągle widoczny jest „Sopel” 😊. Kamil Stoczko z Top Auto w każdym meczu biega, strzela i asystuje. W spotkaniu z Multicco dołożył jeszcze jeden ważny element. Wyłączył z gry Przemka Zarębę. Prawdziwy „Opelkowy” silnik napędzający całą drużynę.
Jako ostatni nominację otrzymuje Piotrek Suwała z TIM Aquapomp. Z nim gra „Żólto-czerwonych” od razu nabiera jakości. W meczu z bandą „Rudego” znakomicie dyktował tempo gry. Do tego dołożył cyfry. Dwie bramki i asysta pomogły w odniesieniu zdecydowanego zwycięstwa nad FC Dr Tusz.

TOP 5 – 15 kolejki w 1 lidze

2 LIGA

Najlepszym bramkarzem wśród drugoligowców był Grzegorz Masłowski z Cooltura Taxi. Przez długi czas „Masło” utrzymywał swój zespół w grze. Gracze Santosu nie potrafili znaleźć drogi do strzeżonej przez niego bramki. Nawet puszczone gole nie spowodowały , że był najjaśniejszą postacią tego meczu.
Pieczę nad obroną drugoligowców będzie trzymał Łukasz Kalinowski z CF Bojary. Bramka i dwie asysty bardzo pomogły w odniesieniu przekonującego zwycięstwa nad Konceptbudem. Czasami mamy wrażenie, że linie końcowe ograniczają „Łukiego”, bo biega jak „Królik Duracella” 😊 Już czekamy jak będzie „latał” po boisku na Kluka.
„Knyszyńskie Derby” nie były już tak emocjonujące jak ich potyczka z rundy zasadniczej. Wpływ na to miała dobra postawa Adriana Moniuszko z FC Kentucky. Dwa gole i asysta odebrały chęć gry „Pyskatym” przeciwnikom. Miał również możliwość zaprezentowania efektownego węża szerszej publiczności, a nie tylko „Kurczakowej” szatni 😊
Do naszego zestawienia trafia również Maciek Wasilewski z Bestrada Pub Rajkom Choroszcz. W konfrontacji z KS Grabówka Old Boys dwoma bramkami i częstymi dryblingami pomógł w odniesieniu zwycięstwa. Wychodzi na to, że znakomicie wykorzystał podpowiedzi z defensywy od „Gałka”.
Jako ostatniego do TOP 5 drugoligowców nominujemy Michała Grodzkiego z PTH Maltrans. W meczu z Fortecą Paintball swoim hattrickiem wybił z głowy myśli o korzystnym wyniku. „Spedycyjni” w odpowiednim momencie włączyli piąty bieg i w ostatniej kolejce rozstrzygną losy ewentualnego awansu do pierwszej ligi.

TOP 5 – 15 kolejki w 2 lidze