Top’y soboty ! – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Top’y soboty !

Uwijać się trzeba bo za Nami dwie kolejki a przed – ostatnia seria gier.

Zaczynamy od I LIGI :

Gorzała” w formie, „Gorzała” w transie. Po raz kolejny był szefem bloku defensywnego Margo Adrenaliny. Pewne interwencje, wspaniały refleks – ten gość ewidentnie przeżywa drugą młodość. Kolejne zwycięstwa zespołu Maćka Tomczyka to w dużej mierze właśnie jego zasługa.
Prawdziwe wzmocnienie szeregów Poltanku – „Maniek” Wasilewski znowu w gazie – walczy, strzela i asystuje. Na boisku jest wszędzie a jego charakter nadaje kolorytu wszystkim pojedynkom. Sobotnie spotkanie na szczycie grupy spadkowej z zespołem Znienacka zakończył z golem, asystą i tytułem MVP spotkania.
Z nożem na gardle do sobotniego meczu z TIM’em podchodził „Dżacek” i spółka, ale to właśnie „Niebiescy” mieli w swoich szeregach Rafała Tarasiewicza, który strzelając hattricka poprowadził ich ku zwycięstwu i spokojnemu utrzymaniu w gronie I-ligowców.
Nakręcony nagrodą zawodnika miesiąca – Dominik Niemyjski z Adampolu siał spustoszenie w szeregach obrony Krokusów podczas sobotniego meczu na szczycie I ligi. Dwa słupki, asysta i gol na 30 sekund przed końcową syreną wystarczyły, by zgarnąć nagrodę zawodnika meczu i uratować cenny punkt Adampolowi.
Można śmiało powiedzieć, że Czarek Chrościcki z 4Technology w pojedynkę załatwił „Ekipę Rudego” aplikując im trzy bramki i zaliczając jedną asystę, czym doprowadził do szewskiej pasji „Gwiazdkę” i spółkę. Forma jak się patrzy – szkoda, że tak późno, jeszcze większa, że widzieliśmy go tylko w nieco ponad połowie spotkań w całym sezonie. Z Czarkiem w składzie 4Technology jest ekipą zdecydowanie groźniejszą.

TOP 5 I LIGI – KOLEJKA 14

II LIGA :

Niezmiennie dobrą formę prezentuje Adam Gąsiewski z PTH Maltrans. W meczu na szczycie z CF Bojary swoimi udanymi interwencjami pomógł w zwycięstwie. Zadanie nie należało do najłatwiejszych , ponieważ zatrzymanie Puchajdy czy Kalinowskiego wymaga nie lada umiejętności. Co ważniejsze ta wygrana pozwoliła „Spedycyjnym” utrzymać się w grze o bezpośredni awans do 1 ligi.

To zestawienie będzie turboofensywne więc obrońca też będzie szukający gry do przodu. I na tej pozycji ustawiamy Arka Sosnowskiego z Ramisu. Gracz znany z tysięcy kilometrów „robionych” przy ławce rezerwowych. Jego gol i asysta pomogły w udanym polowaniu na „Kurczaki”.

 Jako pierwszy w formacji ofensywnej ląduje Łukasz Mosiej z Cooltura Taxi. W spotkaniu z Fortecą Paintball zapisał na swoim koncie bramkę i asystę. Dodatkowo bardzo często był pierwszym defensorem swojego zespołu i wyłuskał wiele piłek od obrońców przeciwnika. Chyba wreszcie widzimy powrót do „Miłej” formy.

 Jeśli w drużynie kolejki znajduje się ktoś z KS Grabówka Old Boys właściwie w ciemno można stawiać, że będzie to Tomek Jasielczuk. I tym razem nie było inaczej. W meczu z FC Pyskaci wielokrotnie zagrażał ich bramce i niepokoił Daniela Lewkowicza. Efektem tych ataków były dwa gole i tytuł najlepszego gracza meczu.

 Jako ostatni (pewnie od nazwiska 😊 ) do naszej drużyny jest umieszczony Sebastian Żebrowski z drużyny Santos. Obrońcy Konceptbudu zupełnie potrafili sobie z nim poradzić. Szczególnie jego umiejętności odpowiedniego zastawienia się. Efektem tego „Żebro” zakończył mecz z hattrickiem i asystą na koncie.

TOP 5 II LIGI – KOLEJKA 14