Niedzielne TOPY – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Niedzielne TOPY

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli , finalny wynik 5:1 i najlepszym zawodnikiem zostaje bramkarz zwycięskiej drużyny. To pokazuje jak nieprzewidywalny przebieg mogą mieć mecze  w naszej lidze. Właśnie w taki sposób do naszego zestawienia trafił Mateusz Timoszuk z Aptela. W meczu z DrTusz „Timo” kilkukrotnie ratował swoich kolegów i utrzymywał ich z korzystnym wynikiem. Do tego co pokrzyczał to jego 😊

Za obronę odpowiada będący ostatnio w znakomitej formie Patryk Hryckiewicz z Santosu. W meczu z M-Fire potwierdził dyspozycję z wcześniejszej kolejki. Mimo, że przeciwnicy pojawili się na meczu w okrojonym składzie to „Hrycek” zagrał jak zwykle na 100% i wykazał się – jak często mówił Adam Nawałka – w ofensywie i defensywie.

W meczach z Rajkomem Choroszcz trzeba się nabiegać, to wie już każdy przeciwnik. Teraz zadania powstrzymania trio z Izbiszcz podjął się Kamil Stoczko z Top Auto i wywiązał  się z tego zadania znakomicie. Nie dość, że udało mu się powstrzymać przeciwników, to jeszcze kilkukrotnie zainicjował akcje, po których wykazać musiał się Patryk Jackowski.

Ostatnio bywa rzadziej , ale jak już jest, to potrafi błysnąć formą. „Pan Sito”, czyli Kamil Niewiński ma ogromny wpływ na wyniki 4Technology. Nie inaczej było w spotkaniu z Cooltura Taxi.  Szarpał , walczył i przyczynił się do ważnego zwycięstwa swojej drużyny, a asysta w ostatniej minucie tylko pomogła w wyborze MVP.

Jak zatrzymać Karola Dawidowskiego z Hurtowni Krokus? Zgodnie z przepisami gry w futsal jest to bardzo trudne. Przekonali się o tym kolejni obrońcy – tym razem Margo Adrenaliny. Próbowali na zmianę , próbowali strefą i indywidualnie, a efekt mizerny. W tym meczu Karol skupił się jednak na dogrywaniu kolegom i finalnie zakończył spotkanie z dwoma asystami.

W pozostałych meczach Adampol Glovis bardziej myślami był przy kontuzji „Brulina” niż na parkiecie. Przez to długo męczył się z Konceptbudem, ale finalnie wygrał 4:2. Graczem meczu został Darek Gołdowski, który bronił, kontraatakował i inicjował groźne akcje swojej drużyny.

W spotkaniu TIM Aquapomp i Multicco pojedynek dwóch osłabionych zespołów na swoją korzyść przeważyli „Spedycyjni”. Graczem meczu został grający na pozycji lotnego bramkarza Adam Zacharczuk, któremu udało się zachować czyste konto.

II LIGA

Mecz z serii „Gramy z Miśkiem” nie zawiódł. Akcje przechodziły błyskawicznie od jednej bramki do drugiej. Ogromny wkład w zwycięstwo Poltanku miał Sebastian Gil. Nie dość, że popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami, to jeszcze zakończył spotkanie z dwoma asystami. Dzięki temu może zadowolony udać się na zasłużoną kawkę do White Bear Coffee.

Za grę obronną będzie odpowiadał Dominik Kotyński z CF Bojary, Ten zawodnik na skalę decybeli na parkiecie może spokojnie rywalizować z „Timo”. 😊 Na oklaski zasługuje bramka strzelona piętą. Mecz zakończył z dwoma bramkami , asystą i chrypką 😊.

Jak duży wpływ na grę Raintera ma Paweł Zimnoch dobitnie pokazał mecz z CEDC Polmos Białystok. Ponownie pokazał znakomitą technikę i przegląd pola. Dwie bramki i trzy asysty pomogły w zdemolowaniu przeciwnika.

Stanisław Grzybowski z Wiary Piasta II już po raz kolejny melduje się w zestawieniu TOP. Niby niepozorny, ale jak tylko wchodzi na parkiet to zachodzi w nim jakaś przemiana. Nie przemawia słowami, a swoją grą. Jego dwie bramki znacząco przyczyniły się do cennego zwycięstwa nad Ramisem.

Na „szpicy” umieszczamy Artsema Astapchyka z zespołu Intaf. W spotkaniu z Progress wraz z Alexem Kolosem odpowiadali za rozbijanie linii obronnych przeciwnika. Zawodnik spod znaku biało-czerwono-białej flagi zakończył mecz z trzema bramkami i asystą.

W meczach bez reprezentantów w TOP’ach Bosch Service odniósł ważne zwycięstwo nad Vestą. Graczem meczu został Mateusz Jurkowicz.
Natomiast Mają Rozmach pokazują, że ciągle myślą o awansie. Zwycięstwo 3:0 nad ZSP Biaform bardzo im w tym pomaga. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został Jakub Mielnicki. Mają Rozmach w końcu…go mają !