Ostatnia prosta – po prostu… – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Ostatnia prosta – po prostu…

Sobota 16/03 – II LIGA

14:00 INTaF vs. FC Grubassy
Nic nie ujmując Grubassom, ale w meczu z niepokonanym liderem, pytanie nie brzmi „kto?” tylko „ile?”. Los chciał, że w 15. kolejce na dzień dobry mamy pojedynek liderującego, bez straty choćby małego punktu INTaF’u z ostatnimi Grubassami. Od ilu goli zaczniemy 15. kolejkę ? Jak bardzo swoje statystyki indywidualne poprawią tuzy INTaFu ? Czy zgarną statuetki we wszystkich klasyfikacjach ?

14:40 Osmar vs. Konceptbud
Osmar utrzymany i przedsezonowy cel został osiągnięty. Konceptbud o nadzieje, o marzenia zagrania w barażu o I ligę. W chwili obecnej tyle samo punktów co trzeci w tabeli Mają Rozmach, ale gorszy stosunek bezpośrednich spotkań. Cel prosty – wygrać i czekać co zrobią ich rywale.

15:20 CEDC Polmos Białystok vs. FC Bajaga
Był czas, że było miło, było przyjemnie i fajnie, ale koniec końców, im głębiej w las, tym CEDC w tabeli jest po prostu niżej. Co by nie mówić, to tak czy siak jest to dla nich udany sezon. Mecz z Bajagą, można by rzec – pierwszoligową FC Bajagą to spotkanie idealne na jego zakończenie. Sakoś kontra najlepsza defensywa II ligi ? Może być ciekawie.

16:00 Ramis vs. Wiara Piasta II
Mecz drużyn, które w tej edycji nic już nie muszą. Był moment, nawet bardzo długi, że obydwie znajdowały się w strefie spadkowej, ale jak już odpaliły, to po prostu serią. Wygrany może wskoczyć do górnej połówki ligowej tabeli a to zawsze coś. Kto tu będzie faworytem ? Nie mamy pojęcia…

16:40 Promil vs. GTS Nowa Wygoda
Kolejny mecz o wszystko dla GTS’u, ale również dla Promilu. Co prawda i jedni i drudzy są tuż nad strefą spadkową, ale za ich plecami czai się jeszcze Rainter, który w przypadku remisu/wygranej – może zająć ich miejsce. To może być mecz na noże a wygrany zgarnia wszystko. Przegrany zaś z niecierpliwością oczekiwać będzie na wieści z ostatniego meczu…

17:20 Unibep Bielsk Podlaski vs. Mają Rozmach
Mecz, na rozstrzygnięcie którego mogą czekać gracze Konceptbudu – jeśli w swoim zdobędą jakiekolwiek punkty. Unibep, który w czterech ostatnich spotkaniach nie przegrał zmierzy się z drużyną, która obecnie jest na miejscu gwarantującym rozegranie barażu o I ligę. Tu na pewno będzie ciekawie.

18:00 ZPS Biaform vs. FC Progress Białystok
Spotkanie o zajęcie piątego miejsca w sezonie. Bezpośredni pojedynek pomiędzy sąsiadami w tabeli. Przed sezonem murowanym faworytem byłby ZPS, ale Progress – trzeba powiedzieć to sobie szczerze – zaskoczył wszystkich „in plus” i zaliczył największy progres względem poprzedniego sezonu. Obie ekipy strzeliły po 33 gole, pachnie więc jakimś 3:3 – wszak Progress lubuje się w remisach 🙂

18:40 Rainter vs. Waleczne Orły
Co by się nie działo w poprzednich spotkaniach to pewne jest jedno – zwycięstwo da Rainterowi utrzymanie w II lidze bez konieczności rozgrywania meczu z drużynami chcącymi się do PLP dostać. Czy stać ich na to w spotkaniu z Walecznymi Orłami ? Zapewne tak, ale sezon ten pokazał, że II liga jest totalnie nieobliczalna. Czy Paweł Zimnoch wymyśli coś, co pozwoli utrzymać mu PLP ?

Niedziela 17/03 – I LIGA

Ta ostatnia niedziela…Komu okaże się ostatnią w I lidze ? Bosch, czy Vesta ?

15:00 Vesta vs. FC DrTusz
Gospodarze muszą wygrać – no teoretycznie nawet remis może utrzymać ich w I lidze, ale praktycznie – nawet zwycięstwo może im nie pomóc. Naważyli sobie piwa, to muszą je teraz wypić a rywal, na zakończenie sezonu wcale nie jest łatwy. „Doktorki” walczą o pierwszą ósemkę, o historyczny wynik, Vesta zaś o życie. Kto będzie miał więcej motywacji ?

15:40 TIM vs. Multicco Group
Spotkanie drużyn, które Nas po prostu najbardziej zawiodły w tym sezonie, bo oczekiwaliśmy więcej. TIM na orliku był świetny, liczył się w walce o podium w generalce a sezon halowy po prostu ich przerósł. Dopiero 12 pozycja w tabeli – ani niżej, ani wyżej już nie będą. Multicco wcale nie lepiej – obecnie na 11 miejscu, ale jeśli gwiazdy dopiszą – z szansami nawet na miejsce ósme. Pożyjemy, zobaczymy…

16:20 Adampol Glovis vs. PTH Maltrans Znienacka
Mecz o pudło, być może nawet o srebro. Jedni bez zaciągu z Piasta Białystok, drudzy osłabieni „american dream” Owsieja i Brulina. Co by się nie działo w tym spotkaniu, to kolejne srebro w generalce padnie łupem Adampolu Glovis. Czy za sezon halowy przyjdzie im odebrać jakiekolwiek medale ?

17:00 4Technology vs. Bosch Service Tech-Car
Historia pisze się na naszych oczach. „Technologicznym” wystarczy jeden, malutki punkcik, by być pewnymi srebrnych medali i udziału w Pucharze Marszałka ( 23/03 na zakończenie turnieju halowego). Tak czy siak – to był wspaniały sezon w ich wykonaniu, chapeau bas i w ogóle. Bosch będzie już wiedział co musi zrobić, czy trzeba będzie zdobyć jakieś punkty, czy Vesta poległa na placu boju z Tuszem.

17:40 Poltank vs. Santos
I jedni i drudzy grają o nic – Poltank ma pewne utrzymanie, może wskoczyć jeszcze do pierwszej ósemki, Santos – co by się nie działo żegna się z PLP, ale żegna z klasą, zwycięstwami i miłym, dobrym akcentem. Ten mecz na pewno będzie historyczny, na pewno będzie też jeżdżone na czterech literach. Tak czy siak – Santos, dziękujemy za wszystko. Szkoda, że tak krótko i szkoda, że w taki sposób. Mogliście tworzyć wspaniałą historię, zabrakło… no właśnie czego ?

18:20 M-Fire vs. Hurtownia Krokus
… czyli „Fabisz” kontra Przemek Zaręba ? No, tak pięknie to nie, albowiem mistrzowski Krokus będzie musiał sobie poradzić bez swojego asa. M-Fire zapowiada przyjście na galowo, by utrzeć nosa mistrzom i być tymi, których Świat będzie wspominał jako tych, którzy jako jedyni z Hurtownią Krokus wygrali. A „Krokusy” ? No cóż, mówi się, że kwitną na wiosnę, ale tu, byli fenomenalni przez cały sezon. Czy zechcą zakończyć go bez porażki ? Bez wątpienia…

19:00 CF Bojary vs. Aptel
Wszystko zależy od meczu Adampolu z Maltransem, od spotkania 4Techu z Boschem. Trochę na własne życzenie CF Bojary zrobiły sobie „kuku” w końcówce obecnego sezonu. Mogło być pięknie, ale gdzieś znać o sobie dała młodzieńcza fantazja – w tym złym sensie. Gdzieś nie dojechały głowy, gdzieś zabrakło kropki nad „i”. Mecz z Aptelem tak czy siak będzie tym, który ma potwierdzić dobry sezon, historycznie najlepszy – pytanie tylko na którym miejscu go zakończą. Aptel zaś przy niekorzystnych rozstrzygnięciach w poprzednich meczach – w przypadku porażki może wypaść nawet poza pierwszą dziesiątkę…