TOP’y 12 kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

TOP’y 12 kolejki

1 LIGA

W tym tygodniu bramki w naszym zestawieniu strzegł będzie Norbert Kamieński z FC Dr Tusz. Swoimi niesamowitymi interwencjami przez długi czas utrzymywał swoją drużynę „przy życiu”. „Norbi” ma niezwykłą umiejętność powodującą , że bramka zmniejsza swoje rozmiary, gdy wyskakuje swoim „pajacykiem”. I do tego jeszcze te wyrzuty uruchamiające kontry 😊

Liderem formacji defensywnej został Mariusz Gromko z zespołu Margo Adrenalina. Do dwóch bramek i asysty dołożył tytaniczną pracę w obronie. Jego pojedynki z Sebą Kozłowskim , Radkiem Klepackim czy Andrzejem Aleksiejczukiem były ozdobą tego meczu. Dzięki swoim niedzielnym wyczynom „Gromek” jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej w I lidze.

Pierwszym z graczy ofensywnych jest Kamil „Sito” Niewiński z 4Technology. Jego trzy bramki pomogły w odniesieniu bardzo ważnego zwycięstwa bandy „Sobola” nad Aptelem. Poza boiskiem sprawia wrażenie aż nadto spokojnego😊 , jednak po wejściu na parkiet nabiera werwy. Podobno nie musi to być jedynie parkiet piłkarski😊.

Kolejnym zawodnikiem w zestawieniu atakujących jest Bartek Wałkuski z Poltanku. Mimo poczynionych wzmocnień jest on ciągle centralną postacią zespołu. W zaciętym spotkaniu z TIM Aquapomp pokazał dokładnie to z czego znamy go w PLP – skuteczne wykończenie i nieprawdopodobne umiejętności w opanowaniu piłki pozwoliły mu na zdobycie 12 i 13 bramki w sezonie halowym.

Zestawienie zamyka gracz Hurtowni KrokusMaciek Kamiński. Popularny „Kiki” nie mógł wstrzelić się z formą w sezonie halowym. Jednak w meczu z Top Auto wszystko się zmieniło, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki czarodziejskiego „monsterka”. Być może jak mówił klasyk „wstał rano i coś mu się w głowie przestawiło”😊 W tym meczu biegał za dwóch, walczył za trzech a bramka i asysta pomogła w odniesieniu cennego zwycięstwa…

2 LIGA

Najlepszym bramkarzem drugoligowych zmagań został wybrany Mateusz Uścinowicz z KS Grabówka Old Boys. Swoimi udanymi interwencjami pomógł w długo wyczekiwanym zwycięstwie swojego zespołu. Zadanie miał naprawdę trudne, bo niewielu golkiperów umiało znaleźć ostatnio sposób na powstrzymanie Bartka Łapki.

Darek Gołdowski z Konceptbudu pokieruje obroną w tym tygodniu. W spotkaniu z Maltransem pokazał jak wygląda lider drużyny. Znakomicie kierował grą defensywną a do tego dołożył bramkę i asystę czym pomógł w odniesieniu bardzo ważnego zwycięstwa. Prawdziwy Maestro.

Pierwszym z atakujących będzie Mateusz Łukasiewicz z Santosu. Po błysku w meczu Pucharu Polski pokazał także kunszt w lidze na tyle, by znaleźć się w tym zestawieniu. Lub też po prostu przyszła jego kolej w rotacji promowanych graczy ”Mok(j)sików” 😊 Swoją ruchliwością i nieszablonowym dryblingiem sprawiał ogromne kłopoty obrońcom Fortecy. Niektórym z nich do dziś kręci się w głowie…

To już powoli staje się nudne😊 Kolejna kolejka i kolejna nominacja dla Adama Puchajdy z CF Bojary. Hattrick i dwie asysty pomogły w zdemolowaniu silnego przeciwnika jakim jest drużyna Cooltura Taxi. Bilans Adama w drugiej lidze ? 11 spotkań, 23 bramki, 7 asyst… Jest tu jakiś cwaniak ??

Marcin Krysztopik z Bestrada Pub Rajkom Choroszcz to ostatni nominowany przez Nas zawodnik. Jeden z członków zimowego zaciągu „Rajkomowców” był motorem napędowym swojego zespołu. Jego trzy bramki i dwie asysty nie pozwoliły zbytnio popyskować ekipie z Knyszyna…