Zapowiedź dziesiątej serii gier. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź dziesiątej serii gier.

Dziesiątą serię spotkań zaczynamy tym razem meczem grupy mistrzowskiej pomiędzy M-Fire a Top Auto. Zwycięstwo tych pierwszych zagwarantuje im awans do najlepszej czwórki Prologu – bez względu na wynik w drugiej potyczce w tej grupie pomiędzy Kabareczi a 4Technology. Zupełnie inaczej po remisie w pierwszym meczu wygląda sytuacja chłopaków spod znaku Opla, którzy nawet w przypadku potencjalnej wygranej z M-Fire do końca będą rozgrywali mecze o wszystko. Porażka teoretycznie nie pozbawi ich szansy na walkę o zwycięstwo w Prologu, ale na pewno znacznie utrudni to zadanie. Czy słynąca ze zdyscyplinowanej defensywy ekipa Top Auto będzie w stanie zatrzymać najlepszego dotychczas zawodnika naszego turnieju – Sebę Kozłowskiego z M-Fire ?? Przekonamy się w sobotę o godzinie 12:00.

O godzinie 12:50 na placu boju zameldują się ekipy Kabareczi ( jedyna niepokonana drużyna w Prologu) oraz 4Technology. Faworytem na papierze są Ci pierwsi u których pierwsze skrzypce od samego początku gra Przemek Zaręba – strzelec 8 goli i autor 7 kończących podań. Po drugiej stronie barykady mamy za to uniwersalnego Pawła Mudzia, który pięciokrotnie asystował i tyle samo razy znalazł drogę do bramki przeciwników. W ostatniej kolejce w obu drużynach zabrakło kilku ważnych zawodników, których braki były aż nadto widoczne – szczególnie w defensywie. Zobaczymy jak poradzą sobie w tym tygodniu.

13:40 i mecz kolejki, w którym zmierzą się Tim Aquapomp i Znienacka. Można powiedzieć, że swego rodzaju derby – wszak kilku zawodników „Janosików PLP” grało do niedawna w ekipie TiM’u. Znienacka tydzień temu jako pierwsi pokonali faworyzowany Aptel, ale nie od dziś wiemy, że właśnie na takie mecze potrafią się zmobilizować jak nikt inny. Czy tak samo będzie w spotkaniu przeciwko swoim byłym kolegom ? TiM chcąc zachować szanse na zwycięstwo w Prologu musi szukać punktów ( najlepiej trzech) w najbliższy weekend. Szykuje się walka o każdy metr Areny Kluka. Bądźcie z Nami o godzinie 13:40 a jeżeli nie będzie Was w Białymstoku – zasiądźcie przed ekranami i cieszcie swe oczy transmisją online na naszym youtube’owym kanale ! Zapraszamy już dziś, bo tego, że będzie się działo akurat jesteśmy pewni.

Mecz o 6 punktów po zeszłotygodniowej porażce czeka podopiecznych Jacka Borowskiego. Aptel zmierzy się z Hurtownią Krokus i trzeba sobie powiedzieć szczerze, że w tym spotkaniu ciężko wskazać faworyta. Obie drużyny mają swoje atuty, obie również są doświadczone w amatorskiej piłce. Jak zareaguje Aptel po pierwszej porażce – czy spęta im nogi, czy wręcz przeciwnie – za wszelką cenę będą chcieli udowodnić, że był to wypadek przy pracy ? A może Hurtownia Krokus poczuje krew i „dokończy” zranionego rywala ? Start o godzinie 14:30.

Grupa E rozpocznie swoje zmagania od godziny 15:20, gdy na placu boju pojawią się Piłkarze po przeszczepie oraz Adampol Glovis. Ciężko upatrywać faworyta w kimś innym niż w ekipie Konrada Pawluczuka, która do końca I rundy walczyła o udział w grupie mistrzowskiej. Po pozyskaniu Damiana Brulińskiego ich siła rażenia wzrosła jeszcze bardziej. Warto wspomnieć o tym, że popularny Brulin już dwukrotnie znalazł drogę do bramki Piłkarzy po przeszczepie – w I rundzie w barwach Rajkomu ustrzelił dublet. Czy w nowym zespole poprawi to osiągnięcie ?

Ciekawie zapowiada się mecz, który zostanie rozegrany o godzinie 16:10. Choroski Rajkom podejmie Konceptbud. Na chwilę obecną to zespół z Choroszczy plasuje się wyżej w tabeli grupy E mając zdobyty punkt więcej. Konceptbud nie raz już pokazał, że gdy przyjdą w optymalnym składzie to są ekipą groźną dla każdego. W zeszły weekend dzielnie stawiali opór faworyzowanej Adrenalinie, czy w tej kolejce przyjdzie czas na pierwsze zwycięstwo i marsz w górę tabeli grupy E ? Rajkom zaś, pomimo straty swojego najlepszego strzelca dobrze pokazał się w meczu z Ramisem. Widać było pomysł i motywację. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku ?

Na godzinę 17:00 anonsowane jest spotkanie pomiędzy drużynami LXT Poltank i Cescom Białystok. Według Nas, to najciekawiej zapowiadający się pojedynek tej grupy w 10 serii gier. W ekipie Piotrka Ryszkowskiego w wybornej formie od samego początku są Szczepanik, Wałkuski oraz Pisiński i zdaje się, że to właśnie na tę trójkę musi zwrócić szczególną uwagę defensywa Cescomu. Na chwilę obecną drużyna Grześka Trzpisa traci punkt do swoich sobotnich rywali. W pierwszym meczu II rundy na tle Pyskatych zaprezentowali się bardzo dobrze, ale zdaje się, że dopiero teraz czeka ich prawdziwy sprawdzian. Czy bramkarz Poltanku, popularny „Timo” zatrzyma kolejną drużynę ?

Faworyt grupy E, czyli Margo Adrenalina o godzinie 17:50 podejmie Fc DrTusz’a. W zeszłym tygodniu Gromek i spółka rozprawili się z Konceptbudem, tym razem mają ochotę poprawić swoje dorobki strzeleckie w meczu z ekipą Rudego. Margo to drużyna strzelająca zdecydowanie najwięcej bramek a kilku z ich zawodników na poważnie walczy o statuetki indywidualne Prologu. Dr. Tusz chcąc myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej musi uszczelnić zasieki obronne i liczyć na skuteczne kontrataki.

Jako ostatni tego dnia na Arenie Kluka pojawią się – FC Pyskaci oraz Ramis. Chłopaki z Knyszyna w dalszym ciągu walczą o historyczne, pierwsze punkty w Prologu, zaś Ramis o pierwsze zwycięstwo w turnieju ( dotychczas max co ugrali to remis). Obie drużyny mają więc o co grać. To także przysłowiowy mecz o 6 punktów – spotykają się bowiem 10 oraz 9 drużyna grupy E. Zwycięstwo którejś z nich na pewno doda wiatru w żagle a przegrany może na dobre ugrzęznąć na dole tabeli. Czy na to spotkanie wykuruje się najlepszy strzelec Ramisu Damian Łokić i pomoże swojej drużynie ?