Zapowiedź I LIGI – 9. kolejka – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź I LIGI – 9. kolejka

Druga liga za Nami – mamy zmianę lidera. Czy w pierwszej będzie podobnie ??

12:00 Adampol Glovis – PTH Maltrans

Poprzednie mecze pomiędzy tymi druzynami to dwukrotne 3:0 w tym raz wstydliwy walkower oddany przez PTH. Co wredniejsi mówią, że była to składowa transferu „Brulina” do Maltransu, ale wiemy przecież, że „Kondziu” nie oddałby go nawet za mistrzostwa III edycji PLP. Fakty są takie, że dziś to Adampol musi bać się Maltransu – bo tydzień temu reaktywowany Brulin popisał się hattrickiem asyst na Pułaskiego a tu… kto wie ? Może hattrick asyst nie wystarczy. Wiele osób czeka z komórkami, by oglądać reakcje „Kondzia” z wysokości trybun…

12:50 Rajkom Choroszcz – 4Technology

Miał być Rajkom „słaby” bo bez swoich wytransferowanych strusiów pędziwiatrów a w zeszlym tygodniu pokazał, że grać w piłkę potrafi i to całkiem dobrze i skutecznie. Mieszanka młodości z doświadczeniem, rywal niewygodny dla każdego tym razem podejmie 4Technology, które… lepiej gra niż punktuje. Dużo jakości, ale tyle samo pecha. Jak będzie tym razem ? Czy Grzegorz Szmurło wreszcie poprowadzi swoich kolegów do zwycięstwa ??

13:40 Cooltura Taxi – Tim Aquapomp

W zeszłym tygodniu „taksówkarze” przyjęli 12 z nóg Multicco, Tim zaś miał wakacje dłuższe o tydzień. Cooltura każdy następny mecz gra o życie, ale musi popracować nad linią defensywną, która jest w tym momencie najgorsza ze wszystkich I-ligowych drużyn. Tim Aquapomp ma w sobie jednak coś z Janosików – często zdarza się, że punkty zabierają tym teoretycznie silniejszym a tracą z zespołami rozstawionymi niżej. Jeśli popracują nad mentalną stroną i wyjdą napakowani jak autobus do Lichenia to o wynik powinni być spokojni.

14:30 Santos – Aptel

Dla Nas mecz kolejki – wiadomo, bo liga Aptela 😉 A tak na poważnie pojedynek sąsiadów w tabeli, w historii dotychczasowych spotkań 1:1 – raz wygrał Aptel ( na Orliku) raz lepszy był Santos ( w sezonie halowym). Tutaj każdy wynik jest możliwy – może być spotkanie otwarte, pełne bramek i zwrotów akcji – mogą być typowe szachy i wyczekiwanie na jeden, jedyny błąd. Masa indywidualności, które w pojedynkę mogą rozstrzygnąć losy meczu. Tylko… w jakich składach pojawią się obydwie ekipy ?

15:20 Poltank – Hurtownia Krokus

Historia przemawia za Krokusami – forma być może za Poltankiem. Pomimo tego, że to Hurtownia jest liderem, ostatnio brakuje tego czegoś – błysku w oku, pazerności, nawet charakteru. W meczu z Adampolem zabrakło skuteczności i chłodnej głowy pod bramką „Sapieszki”. Poltank przed tygodniem ze stanu 0:2 z Santosem do 2:2 i zmarnowanej szansy na 3:2. Ale to był ten słynny charakter Poltanku – mogą przyjść w sześciu, może być 40st.C na zewnątrz a Oni i tak będą jeździć na du**ch do momentu, aż sędzia nie zagwiżdże po raz ostatni. Faworyt Krokus, ale w tym meczu wszystko będzie możliwe.

16:10 Multicco Group – M-Fire

M-Fire lubi to… W sześciu dotychczas rozegranych meczach z Multicco „Zapałki” wygrały aż cztery razy, co pokazuje, że mają ewidentnie patent na „Chitka” i spółkę. Ostatnio Multicco karał „Laska” ale go nie widzieliśmy już z dobre pół roku a może i dłużej.. Kto więc weźmie ciężar gry na swoje barki ? Na dzień dzisiejszy to Multicco jest faworytem – wicelider, z wracającym Tomkiem Grzebieniakiem, jednym z najlepszych zawodników PRzemkiem Zarębą… M-Fire nie zadziwia ostatnio frekwencją – bywa i tak, że ich ławka rezerwowych świeci pustkami. Jak będzie tym razem ?

17:00 Top Auto – Rainter

No cóż… Top Auto – tylko i wyłącznie. Na papierze mają wszystko, na hali to pokazują, ale na orliku często bywają ciężary. Tak czy siak – to wciąż czołówka I ligi i potencjał zdecydowanie większy niż pozycja w tabeli. Zwycięstwo może na dobre przyspawać ich do górnej połowy tabeli i do walki o coś więcej. A Rainter ?? Jak przyjdą to coś o nich napiszemy. A póki co – bez odbioru.