Zapowiedź II LIGA ( 9. kolejka) – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź II LIGA ( 9. kolejka)

Weekend ma być upalny, pogoda ma nie rozpieszczać – rywale zresztą też. Przed Nami dziewiąta seria gier a tym razem zaczynamy od ligi drugiej.

Rozpoczniemy o 11:10 meczem, który będzie miał swojego zdecydowanego faworyta w postaci drużyny Ramisu – obecnie trzeciej ekipy w II-ligowej stawce a ostatnio zespołu, który pokonał pędzącą dotychczas Vestę. Ich rywalami Wiara Piasta II – wzmocniona, którą stać na urwanie punktów każdej ekipie w tej lidze i to mówimy z pełnym przekonaniem. Potencjał dużo wyższy niż wskazywałaby na to tabela. Czy będziemy świadkami niespodzianki już na dzień dobry ?

Gdyby liczebność kadry Konceptbudu była większa to i pewnie miejsce dużo wyższe a tak niedawny spadkowicz z I ligi okupuje obecnie 9 lokatę. Już jutro na rozkładzie Fc Grubassy podbudowane pierwszym zwycięstwem w PLP. To wcale nie musi być spacerek dla ekipy Marcina Dolidy…

Bosch Service Tech-Car jest jedną z dwóch wciąż niepokonanych drużyn w II lidze. Cztery zwycięstwa, cztery remisy – w którą stronę pójdzie statystyka w dziewiątej kolejce ? Czy CEDC ze swoim zabójczym trio w postaci „Oktawa”, Chilmona i Sarosieka sprawi kłopoty faworyzowanym „Bosch’owcom” i urwie im punkty ? A może to właśnie z nóg „Polmosowców” Bosch poniesie pierwszą ligową porażkę ?

Vesta w tarapatach… W najbliższej kolejce nie będą mogli skorzystać z usług pauzujących za kartki Andrii’a Fedchyka oraz Adem’a Ozaceta. Do tego ciekawi jesteśmy jak na ich morale wpłynie pierwsza, zeszłotygodniowa porażka z Ramisem. Czy to wszystko będzie umiał wykorzystać Tomek Jasielczuk wraz z ZPS Biadform S.A ?

Następne spotkanie Wyspy Owcze vs. Polska – przynajmniej na papierze, jeżeli chodzi o faworyta. Nie chcemy obrażać bowiem ekipy FC DrTusz, gdyż Ci grają zdecydowanie lepiej, niż nasze Orły. Osmar kontra FC DrTusz wygląda jak pojedynek Dawida z Goliatem, ale ile już takich meczów widziało piłkarskie środowisko… „Doktorki” muszą a przy 30 stopniowym upale i dobrej defensywie zawsze ciężej się „musi” aniżeli „może”. Osmar z kolejki na kolejkę gra coraz lepiej – ich problemem jest jednak rozpędzony, zmierzający do I ligi Fc DrTusz…

Pojedynek sąsiadów w ligowej tabeli – szósty w tabeli Mają Rozmach kontra ósmy INTaF mający dwa punkty mniej. Zwycięstwo „gości” pozwoli na przeskoczenie swoich sobotnich rywali, dla tych pierwszych to mecz o utrzymanie kontaktu z czołówką II ligi. Zapowiada się wyrównane spotkanie – być może najbardziej spośród wszystkich w tej kolejce.

FC Bajaga vs. Unibep Bielsk Podlaski o godzinie 16:30. Faworytem gospodarze, którzy bez wątpienia pokazują, że jest potencjał by powalczyć o awans do I ligi. Unibep ostatnio dał bardzo dobre spotkanie w meczu z Biaformem – remis 4:4 nie krzywdził żadnej z drużyn. Na dziś zaczyna to mieć ręce i nogi, ale prawdziwy test może przyjść w sobotę. Trzeba będzie przeciwstawić się potencjałowi którym dysponuje Bajaga – Pietrzyckiemu, Pomichterowi, Adrianowi Moniuszce czy Norbertowi Wińskiemu…

Kolejny mecz o wszystko rozegra FC Progress Białystok. Porażka przed tygodniem z „Grubasami” mocno skomplikowała im sytuację w tabeli i w chwili obecnej są na przedostatnim, piętnastym miejscu. Widać tu jak na dłoni szansę na rozwinięcie skrzydeł Walecznym Orłom, które podrażnione zeszłotygodniową porażką muszą wreszcie pokazać swoje prawdziwe oblicze. Kto w tym meczu zrobi punktowy progres ?