Zapowiedź pierwszej kolejki w grupach mistrzowskich. – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź pierwszej kolejki w grupach mistrzowskich.

Grupy C i D, jak już wiecie z poprzednich newsów – to te, w których toczyć się będzie walka o zwycięstwo w pierwszym, historycznym turnieju Podlaskiej Ligi Piłkarskiej.

Każda z nich wygląda niezwykle wyrównanie, ale jeżeli mielibyśmy zabawić się w wytypowanie faworytów, to raczej zostalibyśmy przy rozstrzygnięciach z pierwszej rundy.

Zmagania w grupie C zapoczątkuje mecz Kabareczi z Top Auto, a także Przemka Zaręby z Łukaszem Skrzypkiem. Obaj od początku prezentują znakomitą formę – pierwszy z nich zdobył dotychczas 13 punktów w punktacji kanadyjskiej ( 7g i 6a), drugi zaś o jeden punkt mniej ( 6g i 6a). Który z nich poprowadzi swój zespół do zwycięstwa ? Warto nadmienić, że zespół Kabareczi nie zaznał dotychczas goryczy porażki. Czy taki stan rzeczy utrzyma się również po tym weekendzie ? Zapraszamy o godzinie 16:10 w niedzielę 29 sierpnia.

Tuż po nich, o godzinie 17:00 swój start w decydującej rundzie zapoczątkują ekipy 4 Technology oraz M-Fire. O ile ekipa „Sobola” wygląda na papierze na wyrównaną, bez zdecydowanego lidera, o tyle M-Fire to przede wszystkim Seba Kozłowski i jego dyspozycja ( 16 punktów w „kanadyjce”, wicelider strzelców i zawodnik, który najwięcej razy wybierany był do drużyny kolejki). Głównym pytaniem zdaje się być, czy Seba zdoła pogodzić grę na dużym boisku z rozgrywkami PLP i czy w najbliższy weekend pomoże drużynie M-Fire dobrze zainaugurować rozgrywki w rundzie mistrzowskiej. A może na ich drodze stanie znakomicie dysponowany Rafał Trusiewicz i blok defensywny 4 Technology ?

W grupie D o godzinie 17:50 naprzeciw siebie staną Aptel – czyli drużyna, która jako jedyna wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania, oraz Znienacka, czyli nieobliczalne chłopaki lubiący sprawiać niespodzianki z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Liderem w ekipie Jacka Borowskiego zdaje się być Wojciech Sadowski ( 8 goli i 6 asyst), wspomagany przez – najlepszego dotychczas bramkarza – Sebastiana Chojnowskiego. Znienacka zaś to przede wszystkim kumple rozumiejący się bez słów, mocni zarówno w obronie jak i ataku. W kuluarach typowe „Janosiki” – dający „biednym” i zabierający ” bogatym”, więc wydaje się, że Aptel wcale nie będzie miał łatwego zadania. Kto będzie górą ?? Doświadczenie i historia ekipy Jacka Borowskiego, czy młodzieńcza fantazja i polot podopiecznych Michała Owsiejczuka ?

Ostatnim spotkaniem pierwszej kolejki II rundy będzie pojedynek Hurtowni Krokus z Tim Aquapomp. Obie drużyny znają się jak łyse konie – sparują bowiem ze sobą już od kilku sezonów. Czy któraś ekipa zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, czy może jednak zobaczymy typowe, piłkarskie szachy ? W drugiej rundzie grupy mistrzowskiej, każdy mecz jest z gatunku tych za 6 punktów, więc zapowiada się naprawdę ciekawie. 18:40, niedziela 29.08 – musicie tam być razem z Nami !