Zapowiedź XII kolejki – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Zapowiedź XII kolejki

2 LIGA – sobota, 01.10.2022

14:00 Cooltura Taxi vs. Koledzy z boiska

Ekipa „Pietracha” nie będzie miała najłatwiejszej przeprawy z drużyną „Kolegów”. Mecze po drugiej stronie miasta nie kolidują w tworzeniu słynnej „Hybrydy”. Przez to „Taksówkarze” będą musieli spiąć się i zebrać wszystkiego nogi na pokład. Ciekawie zapowiada się pojedynek Kuby Dąbrowskiego i Oktawiusza Suszczyńskiego.

14:50 Mają Rozmach vs. CEDC Polmos Białystok

Czy wypoczęta drużyna będzie miała jeszcze większy rozmach? To ostatnia prosta by się nie wykoleić na drodze do awansu lub minimum baraży. Wszystko w rękach Piotrka Biełasza i Kamila Kosakowskiego. Jednak CEDC Polmos jest najbardziej nieprzewidywalną drużyną w lidze. Czy Mają Rozmach zakończą z kacem spotkanie z „Polmosowcami”?

15:40 ZPS Biaform SA vs. CF Bojary

Ostatnie kolejki dały znowu nadzieję na baraże dla zespołu Arka Gimiera. Wszystko wskazuje, że uda im się wystawić najsilniejsze zestawienie z duetem Kalinowski – Puchajda. Jeśli dołożyć do tego będącego w formie Seweryna Megera i wnoszącego jakość do gry obronnej Krzyśka Ostaszewskiego plan może być zakończony powodzeniem. Jednak Biaformu z Tomkiem Jasielczukiem i Markiem Niewiarowskim nie powinna lekceważyć żadna ekipa w PLP.

16:30 Rainter vs. Konceptbud

Zdecydowanie mecz kolejki, dlatego przywdzieje on miano Magic Game by Magic Gym.  Wszystko wskazuje na to, że Rainter wystawi to co ma najlepsze. W bramce Dominik Sobocin, na rozegraniu Paweł Zimnoch , energetyczny Piotrek Sokólski i snajper Paweł Lewandowski. Z drugiej strony Piotrek Giełażyn, Karol Naumnik, Mariusz Margużewicz czy Piotrek Świderski i spinający to wszystko dyrygent Darek Gołdowski. Szykuje się meczycho przez duże M.

17:20 FC Kentucky vs. Rajkom Choroszcz

Mimo ostatniej porażki „Kurczaki” pokazały się z dobrej strony przez długi czas stawiając opór faworyzowanym „Taksówkarzom”. Teraz zadanie jest jeszcze trudniejsze, bo na drodze staje lider rozgrywek Rajkom Choroszcz. Wiele jednak wskazuje, że jeśli „Bajuś” znowu zbierze solidny skład wynik może być otwarty. Powodem może być brak w szeregach Rajkomu muszkieterów z Izbiszcz.

1 LIGA – niedziela, 02.10.2022

14:00 Margo Adrenalina vs. 4Technology

Margo walczące o TOP 5 kontra 4Technology wciąż niepewne utrzymania. Obie ekipy chyba najbardziej nieprzewidywalne w lidze – potrafią przegrać z ostatnim zespołem, by za tydzień urwać punkty czołówce. Gromek i Margo zaczęli ostatnio się rozkręcać i mogą żałować, że sezon za chwilę dobiegnie końca – po początkowych „Dziadach” nie ma już bowiem śladu. Technologiczni zaś po dwóch początkowych zwycięstwach po przerwie wakacyjnej ponieśli dwie kolejne porażki. Jakim wynikiem zakończy się ich piąte starcie w rundzie jesiennej ?

14:50 Multicco Group vs. Hurtownia Krokus

Będzie szpaler, czy nie będzie ? Krokusy zwyciężając przed tygodniem Santos obronili mistrzowski tytuł na „Orliku” i na dwie kolejki przed końcem mogą w spokoju przygotowywać się do Mistrzostw Polski północno – wschodniej. W spokoju nie znaczy jednak, że osiądą na laurach. Znając ich charakter będą chcieli zakończyć sezon bez porażki i zapisać się w historii PLP. Ekipa „Chitka” to już nie ten sam zespół, który siał postrach wśród I-ligowców przed wakacjami. Kontuzje i braki kadrowe spowodowały, że z drugiego miejsca spadli na siódme a po tej kolejce może być jeszcze gorzej… Czy Multicco znajdzie sposób na Mistrzów ?

15:40 Znienacka vs. Aptel

Można by rzec, że w idealnym momencie na leśnych rozdrożach ekipy spod znaku „Dzika” staje Aptel, bowiem Znienacka nie poniosła jeszcze porażki w spotkaniach z „Niebieskimi” Jacka Borowskiego. Trzy zwycięstwa i remis ewidentnie pokazują, że „Owsiej” i spółka mają jakiś magiczny patent na Aptela. Znienacka broniąca się przed spadkiem kontra Aptel walczący o wicemistrzostwo. Kto  tym razem okaże się lepszy ?

16:30 Adampol Glovis vs. PTH Maltrans

Mecz drużyn, które łączy osoba Damiana Brulińskiego. Mecz, na który singapurscy bukmacherzy przestali przyjmować zakłady już dwa tygodnie temu. Prawda jest jednak taka, że to Adampol jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku – liczniejsza kadra ( a w niej „Brulin”), lepsza forma a przede wszystkim…miejsce w tabeli i wciąż realne wicemistrzostwo I ligi. Mecz, który Adampol wygrać musi, bowiem w ostatniej kolejce na ich drodze staną „Krokusy”. Maltrans po przerwie miewa kłopoty kadrowe, ale kilka punktów wpadło na  ich konto. Zobaczymy jak będzie w XII kolejce…

17:20 TiM Aquapomp vs. Poltank

„Pompy” znowu rozsadza ciśnienie, ale jest to nacisk mocno niekorzystny. Już wydawało się, że są na dobrej drodze do utrzymania się w lidze, gdy na ich drodze stanęli „Doktorki” i walka zaczyna się od nowa. Tym razem może być łatwiej, bowiem naprzeciwko równie rozbity zespół od środka – Poltank. Jedyny, który po wakacyjnej przerwie przegrał wszystko jak leci a w dodatku bez „Timo” między słupkami i zapewne bez braci Wasilewskich, którzy będą rozgrzewać się przed decydującym starciem po drugiej stronie miasta… Zdaje się, że TiM łatwiej mieć już nie będzie, ale z drugiej strony.. Na kim ma się przełamać Poltank jak nie na zranionym TiMie… ?

18:10 Top Auto vs. Santos

Po pojedynku „na dnie” czeka Nas mecz na „szczycie” w którym piąte w tabeli Top Auto podejmie drugi Santos. Obie ekipy nie mogą zaliczyć zeszłego weekendu do udanych, więc w tym nie ma już miejsca na żadne potknięcia. Wygrana „Opelków” może zepchnąć Santos nawet na piąte miejsce w tabeli. Natomiast wiktoria ekipy Krzysztofa Mojsika praktycznie zapewnia im miejsce na podium. Pewne jest jedno – obie muszą zagrać va banque, bowiem remis nie zadowala tu nikogo.

19:00 M-Fire vs. FC DrTusz

„Zapałki” mogą jeszcze zakończyć sezon w górnej połowie tabeli a recepta wydaje się być prosta – dwa zwycięstwa w ostatnich dwóch spotkaniach. Jednak „Doktorek” wraz ze swoją ekipą nie zamierzają takowej recepty wystawić i zrobią wszystko, by podłączyć pacjentów z M-Fire pod kroplówkę. DrTusz jak tlenu potrzebuje punktów. Zeszły weekend pokazał, że odpowiednie cechy wolicjonalne mają i są mocno zdeterminowani, by cel w postaci utrzymania zrealizować. A „Zapałki” ? No cóż…ostatnio pokazali, że na luzie gra im się dużo lepiej niż na „spinie”, więc to Oni będą faworytem niedzielnej potyczki.

  • KomunikatyNewsy
    TOP XI