Vademecum przed startem rundy finałowej – Podlaska Liga Piłkarska
jnet

Vademecum przed startem rundy finałowej

Kto z kim i o co ?

Na wstępie wypadałoby napisać o formule rozgrywek. Jak już pewnie zauważyliście, przeszliśmy płynnie do rundy finałowej. Każda liga zyskała miano „mistrzowskiej” oraz spadkowej :
https://podlaskaliga.pl/1-liga-hala21-grupa-mistrzowska/
https://podlaskaliga.pl/1-liga-hala21-grupa-spadkowa/
https://podlaskaliga.pl/2-liga-hala21-grupa-mistrzowska/
https://podlaskaliga.pl/2-liga-hala21-grupa-spadkowa/


Nie dzieliliśmy punktów, które zostały zdobyte podczas sezonu zasadniczego – przechodzą w całości do rundy finałowej, w której sześć zainteresowanych zespołów zagra systemem każdy z każdym ( dodatkowe pięć spotkań) – w obrębie swojej grupy oczywiście.
W pierwszej lidze Grupa Mistrzowska ( https://podlaskaliga.pl/1-liga-hala21-grupa-mistrzowska/) gra po prostu o mistrza – wygrywa drużyna, która zakończy sezon z największą ilością punktów – proste i logiczne.
Grupa Spadkowa ( https://podlaskaliga.pl/1-liga-hala21-grupa-spadkowa/) w I lidze rozgrywa mecze o pozostanie w elicie. Ze względu na to, że powiększamy rozgrywki od II edycji ( sezon orlikowy) o cztery nowe ekipy – nikt nie spada bezpośrednio. Drużyna, która zajmie 6 miejsce w grupie spadkowej I ligi ( czyli 12 miejsce w sezonie) – rozegra…baraż z 3 zespołem II ligi z Grupy Mistrzowskiej.
Jako, że pierwszą ligę musimy powiększyć o dwa zespoły, to właśnie zespół z pierwszego oraz drugiego miejsca z Grupy Mistrzowskiej II ligi ( https://podlaskaliga.pl/2-liga-hala21-grupa-mistrzowska/) uzyska BEZPOŚREDNI AWANS do I ligi.
By było sprawiedliwie dla drużyn, które zaufały Nam od pierwszej edycji – nikt nie spadnie z II ligi Grupy Spadkowej ( https://podlaskaliga.pl/2-liga-hala21-grupa-spadkowa/). Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – od sezonu orlikowego ( który rozpocznie się po majówce) witamy w PLP cztery nowe ekipy, ale o tym później…

TERMINARZ

Każda liga ma już gotowy terminarz do końca trwania sezonu halowego. Weekendy, w które będziemy grać przedstawiają się następująco :

  • 13.02 – 12/20 ( 12 kolejka)
  • 20.02 – WOLNE !
  • 27.02 – 12/20 ( 13 kolejka) –
  • 05.03 – 14/22 (DGW 14 kolejka)
  • 06.03 – 12/20 (DGW 15 kolejka)
  • 13.03 – 12/20 ( 16 kolejka – ostatnia)
  • 20.03 – 15/19 ( BARAŻE) + …

… mecz I LIGA vs. II LIGA. Organizatorzy PLP wybiorą po JEDNYM zawodniku z każdej drużyny i rozegramy pokazowe spotkanie, by cała nasza społeczność mogła wziąć udział w zakończeniu turnieju halowego oraz nagrodzeniu najlepszych. Zależy Nam, byśmy przyszli w jak największym gronie a także na tym, by II-ligowcy mogli pokazać się na tle I-ligowców. Liczymy na wspaniałe popołudnie !

Szczegóły terminarzu w sekcji I&II liga/ Terminarz Rundy Finałowej/Grupa Mistrzowska & Spadkowa.

ZAWIESZENIA

Przypominamy Wam, że pauza w wymiarze jednego spotkania obowiązuje po 4, 7 i każdym kolejnym upomnieniu żółtą kartką lub samoistną czerwoną. Możemy to sobie łatwo posortować wybierając odnośniki I Liga/ Klasyfikacje indywidualne i klikając na ikonkę z żółtą/czerwoną kartką, by posortować dane statystyki. Jak widzimy w I lidze ( https://podlaskaliga.pl/lista/i-liga-indywidualne-hala-2021/) – 5 zawodników jest zagrożonych pauzą ( mają na koncie 3 ŻK), natomiast w II lidze ( https://podlaskaliga.pl/lista/ii-liga-indywidualne-hala-2021/) – 3 zawodników, gdyż Łukasz Kalinowski z CF Bojary odpokutował już czwarte „żółtko” pauzą w ostatniej kolejce rundy zasadniczej.
Jedynym zawieszonym zawodnikiem w pierwszej kolejce rundy finałowej będzie Mateusz Adamski z Konceptbudu, który w ostatnim meczu otrzymał „czerwo”…

STATYSTYKI

Postanowiliśmy również zaktualizować statystyki drużynowe i pokazywać tylko te z obecnego sezonu ( dotychczas były widoczne statystyki „all time” po wejściu w profil danej drużyny). Dziś wygląda to tak ( na przykładzie obecnego lidera I ligi – Adampolu) : https://podlaskaliga.pl/druzyna/adampol-glovis/zawodnicy/
Mamy nadzieję, że teraz będzie jaśniej i przejrzyściej – widać zarówno kto wyróżnia się w trwającym sezonie oraz łatwiej kontrolować żółte i czerwone kartki.
Oczywiście statystyki z całej kariery możemy w dalszym ciągu podglądać w odnośniku ALL TIME/ KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE ( lub analogicznie BRAMKARZE, czy FAIR PLAY).

Od nas to tyle – do zobaczenia w najbliższą niedzielę na hali VI LO w Białymstoku !